EBEL: óriási verésbe szaladt bele a Fehérvár a nyitányon

2017.09.08. 21:05
Megsemmisítő erejű ostromnak volt kitéve a fehérvári kapu (Fotó: Dömötör Csaba)
A Fehérvár hazai jégen 9–1-re kikapott a címvédő Vienna Capitalstól az osztrák első osztályú profi jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki nyitányán.

MacGregor Sharp a Rajna Miklósról kipattanó korongot beütve szerzett vezetést a bécsi csapatnak, és bár erre Sárpátki Tamás – ugyancsak emberelőnyből, ugyancsak egy levágódó pakkot levadászva – gyorsan válaszolt, Riley Holzapfel egy magyar blokkot követő csiki-csukiból újra az osztrákoknak szerzett vezetést. (1–2)

Ha valaki hiányolta volna az öt az öt elleni találatokat, a második harmadban megkapta őket: rövid idő leforgása alatt Rafael Rotter és Holzapfel is góllal büntetett egy-egy hazai hibát. A játékrész második felében (immár előnyből) Ryan McKiernan lőtt gólt távolról, majd slusszpoénként Taylor Vause következett egy fonákkal befejezett büntetőből. (1–6)

A harmadik periódusban sem kellett sokáig várni a máris nagyon együtt lévő bécsiek góljára – Holzapfel lövése után Rajna lábvédői között pattogott be a pakk –, majd a végjátékban Jérome Samson is ütött egyet közelről. S amikor már azt hittük, lezárult a mészárlás, Nikolaus Hartl szólóból bevert még egyet – emberhátrányban… (1–9)

Megsemmisítő vereséggel kezdett a Volán…

A fehérváriak vasárnap a Medvescak Zagreb vendégei lesznek – a horvát csapat is rosszul rajtolt, 6–1-re kikapott a Villachtól.

JÉGKORONG
EBEL, 1. FORDULÓ

FEHÉRVÁR AV19–VIENNA CAPITALS (osztrák) 1–9 (1–2, 0–4, 0–3)
Székesfehérvár, 2200
néző. V: Nikolic, Siegel, Kaspar (osztrákok), Németh M.
FEHÉRVÁR: Rajna – Stipsicz, Vidmar – Harty (1), Szabó D. – Uotila, Jyrkkiö – Szirányi B.; Luttinen, Latendresse, LoVecchio – Erdély, Kóger D., Vincze P. – Gilbert, Music, Szita – Szabó K., Reisz, Sárpátki 1. Edző: Benoit Laporte
VIENNA: LAMOUREUX – Brocklehurst (1), McKIERNAN 1 (2) – Fraser (2), Klubertanz (1) – Peter, P. Lakos – Hackl, Bauer; Nödl, Vause 1 (1), Rotter 1 – POLLASTRONE (2), HOLZAPFEL 3, SAMSON 1 (2) – Fischer, Sharp 1, Hartl 1 – Grosslercher, Nissner. Edző: Serge Aubin
Gólütők: Sharp (4:12, ee, 0–1), Sárpátki (7:04, ee, 1–1), Holzapfel (11:05, ee, 1–2), Rotter (24:36, 1–3), Holzapfel (26:34, 1–4), McKiernan (36:04, 1–5), Vause (39:50, büntető, 1–6), Holzapfel (44.33, ee, 1–7), Samson (55.38., ee, 1–8), Hartl (59:40, eh, 1–9)
Statisztika. Kapusok:
Rajna 80.4%, ill. Lamoureux 95.0%. Lövések: 20 (7, 5, 8), ill. 46 (17, 18, 11). Emberelőnyök: 4/1 (1/1, 2/0, 1/0), ill. 9/5 (3/2, 3/1, 3/2). Kiállítások: 18 (6, 6, 6), ill. 10 (2, 4, 2)
Benoit Laporte:
– Teljesen felesleges kiállításokat csináltunk, így lehetetlen felvenni a kesztyűt egy ilyen kaliberű ellenféllel. Sokat hibáztunk a semleges harmadban, és szépen próbáltunk játszani ahelyett, hogy hatékonyan csináltuk volna. Nem ez a filozófiánk… Tisztelnünk kell az ellenfelet, de ismernünk kell a korlátainkat, és meg kell találnunk a saját játékunkat!
Serge Aubin: – A meccs elején még idegesen játszottunk néha, mégiscsak ez volt az első bajnoki. Viszont ahogy telt az idő, úgy lendültünk bele. Az emberelőnyeink kiválóan működtek, és az emberhátrányos védekezésünk is rendben volt, a Fehérvár estéje meg nyilván nem úgy alakult, ahogyan tervezte.