Jégkorong-vb: az olaszok nem adtak esélyt Dél-Koreának

2013.04.14. 18:00
Az olaszok hozták a papírformát, sima győzelemmel nyitottak (Fotó: Jezoviczki Máté)
A Budapesten zajló divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokság első fordulójában Olaszország remek játékkal és imponáló fölénnyel nyert az újonc Dél-Korea ellen. A feljutás egyik favoritja azonnal a kezdés után magához ragadta a kezdeményezést, ellenfele erejéből a védekezés mellett csupán néhány akcióra futotta. A rendező magyar együttes 19.30 órától Nagy-Britannia ellen kezdi meg szereplését a vb-n, a találkozót a Nemzeti Sport Online hagyományos online tudósításban, valamint élőképes cikkben is közvetíti!

1. harmad

SZAVAZÁS

Ön szerint feljut a magyar jégkorong-válogatott a 2013-as, budapesti divíziós vb-n az A-csoportba?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Azonnal nekiesett az olasz válogatott dél-koreai ellenfelének, amely beszorult a kapuja elé, és öt percig sem húzta ki kapott gól nélkül. Patrick Iannone vezető találatát követően sem kapcsolt vissza a mérkőzés esélyese, ráadásul a védekezni kényszerülő ázsiaiak sorra kapták a kiállításokat. Az olaszok azonban mezőnyfölényük ellenére sem tudtak élni ezzel a lehetőséggel: rendre túlcifrázták az akcióikat, vagy az egyénieskedés lett a vesztük. Hiába járatták a korongot, mozogtak sokat, azt is gyorsan a támadóharmadban. A dél-koreaiak csak a végjátékban tudtak kijönni picit a szorításból, igaz, akkor emberelőnyben játszva még az egyenlítéshez is dolgoztak ki lehetőségeket (0–1).

2. harmad

Fél percet sem kellett várni az első olasz lehetőségre, majd a 23. percben a második góljuk is megszületett. Mindössze 19 mp telt el a fórjukból, amikor Robert Sirianni a támadóharmadba ziccerben belépve kettő az egy elleni akcióban magára vállalta a befejezést: a jobb oldalról védhetetlenül lőtte ki a hosszú, jobb felsőt. A harmad közepén az olaszok simán letoltak egy emberhátrányt, majd egy lendületes akciójuk lezárásaként a korong nem, csupán Luca Felicetti került be a dél-koreai kapuba, az meg ugye nem számít. A felvonás második részére felpörögtek a csapatok, sok volt a kezdeményezés, még több azonban a hiba, így változatos volt a játék, bár nemcsak a gól, még a gólszerzés lehetősége is hiányzott. A rohanós kapkodásnak David Borrelli vetett véget, aki a 39. percben formás, ziccerig passzolt akció végén növelte háromra az olasz előnyt (0–3).

3. harmad

Az olaszoknak sikerült „leépíteniük” magukat, bár a játékrészt emberelőnyben kezdték, egy félpályánál eladott korongból kettő az egyes akciót vittek a dél-koreaiak, igaz, lövésig sem jutottak. A harmadot tovább színesítette, hogy a lelátón már elkezdődött a készülődés a magyar mérkőzés koreográfiájára, a székeken előre odakészített piros, fehér és zöld színű lapok csillantak meg a fényben. A jégen eközben az olaszok abszolút takarékra tették magukat, de nem tudtak annyit visszavenni magukból, hogy ne legyen négy az előnyük. Az 54. percben jól eldugták a korongot, majd egy harmadvonalról eleresztett korong a kapuban kötött ki – Stefano Marchetti volt a feladója –, a záró harmadra beálló cserekapus, Pak Szung Dzse előtt két olasz takarta a kilátást, és senki nem takarította el őket onnan. Az olasz kapus, Adam Dennis shutouttal lehozta a meccset, meg is választották a győztes legjobbjának – az aréna felső karéjában is érződött, hogy majd kicsattan az önbizalomtól –, reméljük, nem lesz ez mindig így, arra azonban számíthat, ennél csak nehezebb feladat elé néz majd a folytatásban (0–4).

DIVÍZIÓ 1/A-S VILÁGBAJNOKSÁG, A-CSOPORT , BUDAPEST
1.FORDULÓ
DÉL-KOREA–OLASZORSZÁG 0–4 (0–1, 0–2, 0–1)
Papp László Sportaréna, 1000
néző. Vezette: Berneker (osztrák), Konc (szlovák), Gebauer (cseh) Müler (svájci)
DÉL-KOREA: Eum Hjun Szung (Pak Szung Dzse) – Li Don Ku, Kim Tung Hvan, Kim Szang Vuk, Kim Ki Szung, Radunske Brock – Kim Vu Jung, Kim Jun Hvan, Kim Von Jung, Szin Szang Vu, Cso Min Ho – O Hjon Ho, Kim Hje Ok, Jun Dzsi Man, An Hjun Min, Kvon Te An – Jun Kjung Von, Li Szung Jup, Pak Vu Szang, Sin Szang Hun, Li Jong Dzsun. Szövetségi kapitány: Bjun Szun Vuk
OLASZORSZÁG: Dennis – Borgatello, Egger, Gander, Insam, Bernard – Sullivan, Johnson, di Casmirro, Sirianni, Borrelli – Hofer, Marcheti, Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Helfer, Felicetti, Rocco. Szövetségi kapitány: Tom Pokel
Gól: 4:46 Kostner (Iannone – 0–1), 22:53 Sirianni (Borrelli, Johnson – ee., 0–2), 38:48 Borrelli (Rocco – 0–3), 53:56 Marchetti (Iannone, Kostner – 0–4),
Kiállítás: 14, ill. 6 perc