EBEL: egy gól kevés – fehérvári vereség zárásként

2018.01.28. 19:56
Nem bírt a Salzburggal a Fehérvár hazai jégen (Fotó: Fehérvár AV19/Soós Attila)
Vereséggel zárta az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszát a Fehérvár AV19, amely hazai pályán kapott ki 2–1-re a Red Bull Salzburgtól.

A pénteki, Medvescak Zagreb elleni szétlövéses vereség után még nehezebb dolga volt a fehérvári csapatnak, ugyanis a második helyért hajtó Red Bull Salzburg látogatott Magyarországra. A vendégek kezdték jobban a találkozót, a 14. perc elején szétzilálták a fehérvári védelmet, Julien Brouillette pedig élt ezzel és a bal oldalról a rövid felsőbe lőtt.

A második játékrészben tovább növelte az előnyét az osztrák gárda: Arttu Luttinen kiállítását kihasználva Brant Harris talált a hálóba. A Fehérvár AV19 három perccel később szépíteni tudott, Hári János előkészítése után Erdély Csanád volt eredményes. (1–2)

A záró harmadban gól már nem született, így a Salzburg elvitte a pontokat Fehérvárról, és a második helyen zárta az alapszakaszt.

EBEL
Fehérvár AV19–EC Red Bull Salzburg (osztrák) 1–2
(0–1, 1–1, 0–0)

További eredmények: Dornbirn–Klagenfurt 3–2 – hosszabbítás után, Graz–Bozen 3–2, Innsbruck–Linz 3–2 – szétlövéssel, Vienna Capitals–Villach 6–1, Znojmo–Medvescak Zagreb 2–5