EBEL: a Medvescak szétlövéssel nyert Fehérváron

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.01.26. 21:51
A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata hazai pályán szétlövéssel kikapott a Medvescak Zagrebtől az EBEL alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.

A hatodik helyre hajtó zágrábiak zárták előnnyel az első harmadot, a második játékrészben azonban a Volán 2–1-re fordított Jeff LoVecchio és Hári János góljával. A Medvescak az 50. percben egyenlített, és ezután több gól már nem született. A hosszabbításban sem, sőt a szétlövés első három párjában sem. A vendégek negyedik próbálkozója már sikerrel járt, a fehérváriaké viszont nem, így csak egy pontot szerzett a magyar együttes.

A Fehérvár a középszakaszban az alsóházban szerepel majd, az alapszakasz befejező fordulója előtt a tizedik helyen áll a 12 csapatos ligában.

Aki az alapszakaszt a hetedik helyen zárja, 6 bónuszponttal vág neki az egykörös középszakasznak, az utána következők 4, 2, illetve 1 bónuszponttal indulnak, míg az utolsó két gárda pont nélkül. Az alsóház első két helyezettje csatlakozik majd a felsőház hat együtteséhez a rájátszásban.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV19–MEDVESCAK ZAGREB (horvát) 2–3 (0–1, 2–0, 0–1, 0–1) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 3186
néző. V: Siegel (osztrák), Smetana (cseh), Nagy A., Soós
FEHÉRVÁR: Carruth – Stipsicz (1), Manavian – Uotila (1), Vidmar – Szaller, Palin – Reisz, Szabó D. – LoVecchio 1, Latendresse (1), Gilbert – Kóger D., Hári J. 1, Erdély – Luttinen (1), Music, Sárpátki – Szabó K., Kocsis, Vincze P. Edző: Hannu Järvenpää
ZAGREB: Carr – Kudelka, Noonan (1) – Deutsch 1, Tikkanen – Cepon, Boivin – Jarcov – Olden 2, Morley, Mahbod (1) – Pöyhönen (1), Koskiranta, Netik – Puskarich, Aviani, Simsic – Jankovic, Brine, Zanoski. Edző: Doug Bradley
Kiállítások: 14, ill. 12 perc

További eredmények: Villach (osztrák)–Vienna Capitals (osztrák) 4–2, Graz–Salzburg (osztrák) 3–7, Linz (osztrák)–Innsbruck (osztrák) 4–1, Bozen (olasz)–Znojmo (cseh) 7–3, Klagenfurt (osztrák)–Dornbirn (osztrák) 0–2

1. Vienna Capitals 43 27 2 5 9 140–96 +44 90
2. Linz 43 24 3 3 13 153–119 +34 81
3. Salzburg 43 24 3 1 15 156–115 +41 79
4. Klagenfurt 43 21 2 3 17 118–109 +9 70
5. Innsbruck 43 18 6 3 16 143–130 +13 69
6. Medvescak Zagreb 43 16 4 4 19 134–137 –3 60
7. Dornbirn 43 15 4 6 18 124–131 –7 59
8. Bozen Südtirol 43 15 4 5 19 122–122 0 58