Már a negyeddöntőknél tart a Bajnokok Ligája 2011–12-es idénye. Tekintsék át a sorozatot adatbankunk segítségével!
Drámai csatában jutott döntőbe a címvédő
Az orosz jégkorong-válogatott jutott be a döntőbe a németországi A-csoportos világbajnokságon, miután hatalmas csatában 2–1-re legyőzte Németországot. A mérkőzés kiegyenlített küzdelmet hozott, Pavel Dacjuk kevesebb mint két perccel a harmadik harmad vége előtt szerezte meg a győztes gólt Oroszország számára.
![]() |
| A németek a vártnál nagyobb küzdelemre kényszerítették Ovecskinéket (Fotó: Action Images) |
A jégkorong-világbajnokság elődöntőjében a címvédő Oroszország ellenfele a hazai pályán játszó német válogatott volt. Uwe Krupp csapata nagy meglepetésre jutott be a legjobb négy közé a tornán, hiszen csak a rendező jogán szerepelhetett idén az A-csoportban.
A német szövetségi kapitány nagy meglepetésre a világbajnokságon eddig csak egy mérkőzésen szerepet kapó Robert Zeppet állította a kapuba. Ez azért is volt váratlan húzás, mert az eddigi első számú kapus, Dennis Endras vezeti a vb kapusrangsorát 96.43 százalékos védési hatékonyságával.
A mérkőzés 12. percében Kuljomin lökte a palánkra Korbinian Holzert, aki nem is tudta folytatni a játékot. A Toronto Maple Leafs játékosának megmozdulását 5 perc plusz végleges kiállítással díjazták a bírók. Ezt követően a németek kettős emberelőnyben játszottak, amelyből Marcel Goc közelről vezetést szerzett a hazaiaknak.
A második harmadban hatalmas német lehetőségek maradtak ki, Felix Schütz emberhátrányban egyedül vezette kapura a korongot, de nem sikerült kétgólosra növelni az előnyt. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, Malkin kapáslövése révén ugyanis kiegyenlített az orosz csapat.
Ahogy az eddigi két játékrész, úgy a harmadik harmad is kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon adódtak nagy helyzetek. Amikor a németek már joggal hihették, hogy történetük egyik legnagyobb sikerét érhetik el, egy eladott korong után Pavel Dacjuk kevesebb, mint két perccel a harmad vége előtt megszerezte az oroszok győztes gólját.
Oroszország ellenfele a vasárnapi fináléban a Svédországot szétlövésben legyőző Csehország lesz.
| ELŐDÖNTŐ |
| Oroszország–Németország 2–1 (0–1, 1–0, 1–0) |
| Gólszerzők: 15:30 M. Goc (Schutz, Ehrhoff – 0–1), 31:07 Malkin (Goncsar, Kovalcsuk – 1–1), 58:10 Dacjuk (– 2–1) |




