A Volán kétgólos hátrányból nyert Ljubljanában

2011.12.02. 21:47
A győztes fehérvári találatot Sofron István szerezte (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 27. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 kétgólos hátrányból fordítva nyert Ljubljanában a szlovén Olimpija vendégeként.

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

1. harmad

Sille Tamás korai kiállítását gyors góllal büntette meg a Ljubljana, a szlovénoknak fél perc kellett a fór gólra váltásához. Szerencsére az egyenlítés sem váratott sokat magára, a 6. perc elején a fehérváriak is kihasználták az első emberelőnyüket, Derek Ryan találata előtt 70 másodpercet játszhatott emberelőnyben a vendégcsapat. Mezőnyben a Volán dolgozott többet, de az eredmény a szünetig nem változott (1–1).

2. harmad

Ezt a kihasználatlan mezőnyfölényt a folytatásban sajnálhatták csak igazán a vendégek, hiszen a ljubljanaiak hét perc leforgása alatt kettővel megléptek. Harmadik találatuknál 42 mp alatt használták ki a fórjukat. A játékrész első fele erősen a házigazdáké volt, de a fehérváriak nem zuhantak össze, és remek hajrát produkálva egalizáltak. Tóth Adrián révén a negyedik sorosok szépítettek, majd Kovács Csaba egyenlítésénél a harmadik sor emberei jeleskedtek. Kétszer húsz perc után ott tartottak a felek, ahonnan elindultak, egyenlőnél (3–3).

3. harmad

Nem túl jó belépő volt a felvonásban, hogy figyelmetlenség miatt emberhátrányba kerültek a vendégek – elcserélték magukat, a kelleténél többen voltak a jégen –, viszont áldhatták a sorsot, hiszen hét másodperc múlva Ales Music is a kiállítás sorsára jutott, és így az álláshoz hasonlóan a létszám is kiegyenlítődött. Négy a négy ellen, mintha már a túlórát nyomták volna. Pedig hol voltak még onnan... Tíz perces csend után a hajrához érve Sofron István juttatta először vezetéshez a fehérváriakat, akik már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet (3–4).

A Klagenfurt elleni hazai sikert követően ismét két ponttal gazdagodott a Volán, és ezúttal sem kellett túlórázniuk a fehérváriaknak, akik tizenkettedik sikerüket aratták a szezonban, a tizediket a rendes játékidőben.

OLIMPIJA LJUBLJANA–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3–4

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA NÉZHETI MEG!

JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ, 27. FORDULÓ
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA-SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4 (1–1, 2–2, 0–1)
Ljubljana, 2200 néző. V: Kaspar, Smetana, Smeibidlo (mindhárom osztrák), Rakovic (szlovén)
LJUBLJANA: Lamoureaux – FRASER, Hotham, HUGHES, Music, Taylor – Szmirnov, Dervaric, Ograjensek, M. Hocevar, Z. Pance – Cole, Groznik, E. Pance, Sachl, Verlic – Vedlin, Sefic, Ropret
FEHÉRVÁR: MUNRO – Tokaji, Orbán, SOFRON, VAS M., Ladányi – Pratt, HORVÁTH A., Palkovics, RYAN, Benk – Sille, Durco, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Láda B., TÓTH A., Magosi B.
Gólok: 01:13: Taylor (Fraser, Music – emberelőny, 1–0). 05:02: Ryan (Mihály Á, Palkovics – ee., 1–1). 25:17: E. Pance (Verlic, 2–1). 26:55: Hughes (Fraser, Music – ee., 3–1). 32:41: Tóth A. (Láda B., Magosi B., 3–2). 35:03: Kovács Cs. (Sikorcin, Orbán, 3–3). 56:26: Sofron (3–4)
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
További eredmények: Linz–Villach 2–3 – h.u. (2–0, –1, 0–1, 0–0, 0–1), Znojmo–Graz 1–2 (0–2, 0–0, 1–0), Salzburg–Vienna 1–2 (0–0, 0–2, 1–0), Klagenfurt–Medvescak Zagreb 1–5 (1–2, 0–2, 0–1). Szabadnapos: Jesenice

1. Linz 25 15 4 3 3 96–72 +24 41
2. Medvescak Zagreb 25 12 3 2 8 89–64 +25 32
3. Salzburg 24 12 3 2 7 81–76 +5 32
4. Olimpija Ljubljana 25 10 3 3 9 71–64 +7 29
5. Vienna 25 8 4 4 9 82–81 +1 28
6. Klagenfurt 23 13 1 9 74–65 +9 27
7. SAPA Fehérvár AV19 25 10 2 3 10 79–76 +3 27
8. Villach 24 9 2 13 67–65 +2 22