A triplázó Palkovics volt a győztes Volán vezére

2010.11.21. 20:35
A válogatott hétvége után a hetet pozitív mérleggel zárta a hazai pályán három pontot szerző Volán<br />(Fotó: Mirkó István)
Az osztr&aacute;k &eacute;lvonalbeli j&eacute;gkorongbajnoks&aacute;g (EBEL) alapszakasz&aacute;nak 21. fordul&oacute;j&aacute;ban hatvanpercnyi j&aacute;t&eacute;k sor&aacute;n jutott k&eacute;t bajnoki ponthoz a Sapa Feherv&aacute;r AV19 az osztr&aacute;k Villach ellen. A hazai j&eacute;gen p&aacute;ly&aacute;ra l&eacute;pő feh&eacute;rv&aacute;riak k&ouml;z&uuml;l Palkovics Kriszti&aacute;n h&aacute;rom, m&iacute;g Sofron Istv&aacute;n k&eacute;t g&oacute;lt szerzett, a vend&eacute;gl&aacute;t&oacute;k &ouml;t tal&aacute;lta k&ouml;z&uuml;l h&aacute;rom emberelőnyből sz&uuml;letett, egy pedig &uuml;res kapus g&oacute;lt volt.

Nem teltek eseménytelenül az első percek az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A Volán – amely nem éppen remek helyzetkihasználására lehet leginkább büszke – első fórját rögtön kihasználta: a szezonban kifejezetten gólerős játékot bemutató Sofron István talált be Gert Prohaska hálójába. Nem maradt adós a válasszal a Villach. Mihály Árpád kiállítást érő szabálytalanságát az osztrákok is góllal büntették, méghozzá 37 másodperc alatt, majd egy percre rá akcióból már a vezetést is átvették. A harmad hajrájában újabb emberelőnyhöz jutott a Volán, amelyet Palkovics Krisztián használt ki. Kettőből kettő volt akkor a mérleg, ami igencsak jelentős pozitív változást jelent a közelmúlthoz képest. (2–2)

Sajnos, a folytatásban már nem ment ilyen jól az előnyök gólra váltása. Az első játékrész végén további egyet, míg a második harmadban három emberelőnyt hagyott kihasználatlanul a fehérvári alakulat. Így hiába a mezőnyfölény, a lendületes játék, az eredmény az újabb húsz perc elteltével nem változott. (2–2)

A harmadik felvonás, hasonlóan az elsőhöz, ismét tartogatott gólokat. Annyi párhuzamot még vonhatunk fehérvári részről, hogy ismét Palkovics és Sofron köszöntek be az ellennek – utóbbi ismételten fórból –, így tíz perccel a vége előtt kétgólos előnyhöz jutott a Volán. Piszok nehéz hajrá várt a sorsuk alakulását saját kezükbe vevő fehérváriakra. Az 55. percben a hazai csapat és a fehérvári publikum egyik nagy „kedvence", Tomaz Razingar emberelőnyből szépített. A végéhez közeledve kicsit fellélegezhetett az emberelőnyhöz jutó Volán, majd a kapusát lehívó ellenféllel szemben Palkovics harmadik találatával, egy üres kapus góllal bebiztosította a győzelmet. (5–3)

Fontos két ponthoz jutottak a fehérváriak a sorozat egyik meghatározó alakulatának számító Villach ellen, miután pénteken egy másik osztrák csapattal, a Viennával szemben is egy pontot szereztek.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19-EC PASUT VSV 5–3 (2–2, 0–0, 3–1)
Székesfehérvár, 2600 néző. V.: Dremelj, B. Lesnjak, Korosec, A. Lesnjak (mindegyik szlovén)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. - Horváth A., Tokaji, Ladányi, Vas M., SOFRON - ACKESTRÖM, Kranjc, Kovács Cs., Johansson, PALKOVICS - Durco, Orbán, MIHÁLY Á., Martz, Fekete D. - Hegyi Á. Z., Benk, Nagy G.
VILLACH: Prohaska - M. Martin, Unterluggauer, Kristler, Kaspitz, Ferland - Mitchell, Bacher, N. Petrik, Ryan, Razingar - Kuznik, Altmann, Langfeld, Damon, B. Petrik - Wiedergut
Gólok: 2:39: Sofron (Ladányi, Horváth A. - emberelőny, 1-0). 4:08: Kuznik (Damon, Ryan - ee., 1-1). 5:12: Kristler (Ferland, 1-2). 17:07: Palkovics (Kranjc, Ackeström - ee., 2-2). 45:50: Palkovics (Johansson, 3-2). 49:14: Sofron (Ladányi, Vas N. - ee., 4-2). 54:03: Razingar (Langfeld, Kuznik - ee., 4-3). 59:54: Palkovics (üres kapu, 5-3)
Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Orbán), ill. 24+10 perc fegyelmi (Bacher)

Kevin Primeau: – Nagyon jó meccset játszottunk. Mindenki jó teljesítményt nyújtott és mivel remek játékosaink vannak, ez győzelmet ért. Ki kell emelnem a kiegészítő embereinket is, mert például Benk András és Mihály Árpád is nagyot játszott.

Johann Strömwall: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a Fehérvár remekül játszott. A végén így is volt esélyünk a hosszabbításra, azonban nem sikerült élnünk vele. A döntő momentum szerintem az volt, hogy rengeteg büntetést kaptunk.

További eredmények: Vienna–Zagreb 4–2, Ljubljana–Graz 5–3, Jesenice–Linz 1–3, Klagenfurt–Salzburg 4–3
1. Klagenfurt  21 16 2 2 1 85–55 38
2. Salzburg 21 10 4 7 88–63 28
3. Villach 21 11 2 8 78–61 26
4. Vienna  21 10 2 1 8 84–65 25
5. Zagreb 20 6 2 4 8 70–70 20
6. Jesenice 21 8 4 9 61–77 20
7. Graz 20 7 2 1 10 58–62 19
8. Ljubljana 21 7 2 1 11 66–87 19