Kétszeri feltámadás, egy pont Fehérváron

2010.11.19. 21:48
A hosszabbításban maradt alul a Volán (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák jégkorongbajnokság, az EBEL 20. fordulójában a SAPA Fehérvár AV19 hazai jégen hosszabbítás után 6–5-ös vereséget szenvedett a Vienna Capitalstól, és továbbra is a kilencedik helyen áll a tabellán.

Amikor 17:11 percnél a minden fehérvári szurkoló által különösen „kedvelt" Rafael Rotter bevágta a második bécsi gólt, felsejlett, hogy akár ebből a meccsből is olyan katasztrófa lehet, mint amikor szeptember 24-én az idény leggyengébb játékával a Volán 7–2-es vereséget szenvedett a Vienna Capitalstől.

Aztán amikor 30:47-nél Horváth András pazar lövéssel egyenlített, a feje tetején állt a fehérvári ördögkatlan, és mindenki elkezdett reménykedni, hogy a Volán sokadszor is csodát tesz nagy hátrányt követően.

Majd 46:28-nál megint egy lyukas garast sem adtunk volna akár csak az egy hazai pontért is, hiszen Francois Fortier a kék vonalról bevágta az ötödik bécsi gólt, ráadásul Tommi Satosaarinak már nem az volt az első lepkevadászatra emlékeztető megmozdulása az este során.

Hogy utána mi volt, azt nagyon nehéz leírni. Hogy a hátralévő percekben a feje tetején állt a fehérvári ördögkatlan, az a legkevesebb. A Volán ugyanis még innen is képes volt kicsikarni a hosszabbítást. Az első sor produkciójáról tényleg csak szuperlatívuszokban lehet beszélni: Sofron István két góllal, Ladányi Balázs és Horváth András egy-egy góllal, valamint gólpasszal, Tokaji Viktor három gólpasszal, Vas Márton pedig egy gólpasszal zárta az estét, és mivel a második ötösből Palkovics Krisztián is szállította menetrend szerinti gólját, az 5–5-ös állás egy pontot ért. Sőt, ha a rendes játékidő végén sikerült volna gólra váltani az utolsó magyar fórt, akkor...

De nem sokáig volt értelme álmodozni, mert amivel a Volán nem élt, a Vienna igen. A Capitalsnak csak egy előny kellett, mindjárt a hosszabbítás elején kihasználta az Oscar Ackeström kiállítása miatti emberelőnyét (Francois Bouchard volt a tettes), és neki sikerült begyűjtenie a már meglévő egy mellé a második pontot is.

A Székesfehérvárnak maradt az egy pont, illetve a közönség vastapsa. Mert megint kiderült: Fehérváron nem csupán az eredményt díjazzák, de azt is, ha a csapat megfeszül a jégen. Márpedig kétszer kétgólos hátrányból másképp nem lehet talpra állni.

JÉGKORONG, EBEL
20. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–EV VIENNA CAPITALS 5–6 (0–2, 3–2, 2–1, 0–1) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 3200 néző. Vezette: Tschebull, Kaspar (mindkettő osztrák), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Satosaari – HORVÁTH A., Tokaji, SOFRON, Vas M., LADÁNYI – Durco, Ackeström, Palkovics, Johansson, Kovács Cs. – Orbán, Kranjc, Mihály Á., Martz, Fekete D. – Hegyi Á. Z., Maklári, Vaszjunyin, Nagy G., Benk
VIENNA: Penker – Bjornlie, Lakos, ROTTER, Gratton, Fortier – Rebek, ORAZE, Dolezal, M. Rodman, D. Rodman – Casparsson, Bouchard, Pinter, Larose, Kraxner – Ulmer, Ofner, Nageler
Gólok: 10:25: Rotter (Gratton, Lakos, 0–1). 17:11: Rotter (Gratton, Rebek, 0–2). 25:28: Sofron (Tokaji, Ladányi – emberelőny, 1–2). 30:17: Horváth A. (Vas M., 2–2). 31:24: Oraze (Dolezal, 2–3). 36:11: Larose (D. Rodman, Oraze – ee., 2–4). 38:25: Sofron (Tokaji, Horváth A. – ee., 3–4). 46:28: Fortier (Lakos, 3–5). 54:25: Palkovics (Johansson, Kovács Cs.. 4–5). 55:59: Ladányi (Tokaji – ee., 5–5). 61:28: Bouchard (Gratton – ee., 5–6).
Kiállítások: 12, ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Bouchard)+ végleges kiállítás (M. Rodman)
1. Klagenfurt 20 15 2 2 1 81–52 36
2. Salzburg 20 10 4 6 85–59 28
3. Villach 20 11 2 7 75–56 26
4. Vienna 20 9 2 1 8 80–63 23
5. Zagreb 19 6 2 4 7 68–66 20
6. Jesenice 20 8 4 8 60–74 20
7. Graz 19 7 2 1 9 55–57 19
8. Ljubljana 20 6 2 1 11 60–84 17