A Fehérvár az EBEL-ben is bajnokot vert

2012.10.28. 19:51
Pazar játékkal 7–2-es győzelmet aratott a Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata a bajnoki címvédő Black Wings Linz ellen az EBEL alapszakaszában.

Volt minek örülni: a Fehérvár nagyon megverte az EBEL címvédőjét (Fotó: Mirkó István)

A fehérvári sportszeretőknek jól kezdődött a délután, hiszen a Videoton az NB I vasárnapi rangadóján legyőzte a Debrecent, majd jól is folytatódott, miután a Volán hokisai valósággal jégbe zúzták az EBEL-címvédő Linzet.

A mérkőzés tökéletesen kezdődött a Fehérvár számára, MacDonald kiállítását ugyanis rögtön kihasználta a hazai csapat: Juraj Durco Mihály Árpád passzából szerezte meg a vezetést már a harmadik percben. Sofron hamar növelhette volna az előnyt, de ő még nem tette, szemben Mihállyal, aki egyből a kapuba küldött egy fonákkal visszarakott korongot a 8. percben.

A Linz a 12. percben Murphy révén szépített, és egyenlíthetett is volna, ám Munro kiszúrt Gregor Baumgartnerrel, és egy az egy elleni szituációban védett.

A második harmadot kihagyott emberfórral kezdte a Linz, majd a Volán is elpuskázott egy létszámfölényes helyzetet. Kovács lövését Westlund védte, fél óra elteltével pedig ismét rázkódott a lelátó az ugrálástól: Sofron a kapu mögül tálalt a védők között belopakodó Sikorcin Ladislav elé, ő meg a rövidbe vágta a korongot. A harmadikra hamar jött a negyedik, Ladányi Balázs nagyon éles szögből lőtte be a korongot, amely becsúszott a hálóba – úgy tűnt, Alex Westlund ebben benne volt.

Potya gólra kapuscsere következett, de ez sem törte meg a fehérvári lendületet, a harmad „ledudálása” előtt Sikorcin egy kontrát követően a beállt Lorenz Hirnt is felavatta. A záró játékrész Danny Irmen révén linzi góllal indult, majd egy Ladányi-találattal folytatódott – a magyar csatár egyedül találta magát a kapu előterében, és kíméletlenül a léc alá lőtt. A hajrában a hetedik csapással is szembesült a bajnokcsapat, Metcalfe értékesített látványos trükkel egy büntetőt – a Fehérvár pazar, 7–2-es győzelmet aratott a Black Wings Linz ellen, így az alapszakaszban már másodszor verte meg az EBEL címvédőjét. Az osztrák csapat – mely hiába támadott sokat, a védelemmel és Munróval szemben tehetetlennek bizonyult – a szezonbeli legsúlyosabb vereségét szenvedte el.

„EZ MOST NEM EGY NYÖGVENYELŐS GYŐZELEM VOLT”
CSODAGÓL METCALFE-MÓDRA

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák) 7–2 (2–1, 3–0, 2–1)
Székesfehérvár, 3127 néző. Vezette: Sporer (osztrák), Gebei, Nagy A., Németh M.
FEHÉRVÁR: MUNRO – Pratt, Durco, Banham, Johansson, Mihály Á. – HETÉNYI P., HORVÁTH A., Sofron, Vas M., LADÁNYI – Pozsgai, TOKAJI, SIKORCIN, METCALFE, Kovács Cs. – Orbán, Benk, Bailey, MAGOSI – Hajós
LINZ: Westlund (Hirn) – Murphy, Hedlund, Lebler, Oullette, Irmen – Dorion, MacDonald, Baumgartner, Hisey, Leahy – R. Lukas, Mitterdorfer, Spannring, Oberkofler, Mairitsch – Fechtig, Mayr, Wolf, P. Lukas, Scholz
Gólok: 2:22: Durco (Mihály Á., Johansson – emberelőny, 1–0). 7:52: Mihály Á. (Pratt, Johansson, 2–0). 11:47: Murphy (Baumgartner, Leahy, 2–1). 29:33: Sikorcin (Metcalfe, Kovács Cs., 3–1). 31:12: Ladányi (Sofron, Vas M., 4–1). 39:31: Sikorcin (Kovács Cs., Tokaji, 5–1). 44:06: Irmen (Lebler, Murphy – ee., 5–2). 52:05: Ladányi (Sofron, Vas M., 6–2). 55:47: Metcalfe (büntető, 7–2)
Kiállítások: 10, ill.4 perc
További eredmények: Dornbirn–Vienna 1–3, Graz–Ljubljana 2–3 – h. u., Innsbruck–Znojmo 6–5 – sz., Klagenfurt–Salzburg 4–3, Zagreb–Villach 5–1