Erste Liga: a hosszabbításban nyerte meg a derbit a Ferencváros

2024.01.21. 18:17
Fordulatos mérkőzésen verte az Újpestet a Ferencváros (Fotó: Tumbász Hédi/FTC)
A Ferencváros hosszabbításban 4–3-ra megnyerte az Újpest elleni derbit a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Nem maradt drámától mentes az FTC-Telekom és az UTE csörtéje az Erste Ligában. Az ősi riválisok a végletekig kiélezett találkozón a rendes játékidőben nem bírtak egymással, a ráadásban Kulmala Rasmus találata döntött. Csak hogy a lila-fehérek trénere, Markus Juurikkala, és az összes szurkolójuk szerint megkérdőjelezhető körülmények közepette esett. Juurikkala sejtelmesen fogalmazott, de alighanem Josef Hrabal korongszerzésére utalt, amely harcias volt – talán túlságosan is… Mindenesetre a kapura lövések számára tekintve (62–31) nehéz lenne azt állítani, a Fradi érdemtelenül győzött.

A nap második meccsén a brassói Corona 6–4-re megverte a vendég DVTK Jegesmedvéket, ezzel továbbra is őrzi harmadik helyét a tabellán. A hazaiaktól Chase William Schaber négy ponttal (két gól, két gólpassz), míg Radim Valchar és Philippe Cornet egy góllal és két gólpasszal zárt.

Csíkszeredában az első két harmadban a helyi Sportklub, valamint a Budapest JAHC négyszer is gyorsan gólt váltott, majd a záró felvonásban is volt egy hasonló szakasz, ám a 49. percben esett Jevgenyij Szkacskov-találatra nem volt válaszuk a vendégeknek, így elszalasztották a lehetőségét, hogy a tabella élére ugorjanak. David Levin, Sofron István és Becze Tihamér egyformán három ponttal (egy gól, két gólpassz) vette ki részét a sikerből.

Gyergyóban a címvédő GYHK nehezen bírt a sereghajtó FEHA19-cel, a 41. percben esett egyetlen találatot Sándor-Székely Ottó ütötte.

A Magyar Kupa négyes döntőjében is érdekelt Dunaújváros Somogyi Balázs emberelőnyös góljával szerzett vezetést a nyitó harmad derekán, a hazaiak azonban már ekkor mezőnyfölényben voltak. Aztán a második játékrészben öt és fél perc alatt duplázott a DEAC, de Nemes Benjamin gyorsan egyenlíteni tudott.

Az utolsó felvonásban és a hosszabbításban a két kapus, Hetényi Zoltán és Tóth Balázs remekelt, így jöhetett a szétlövés, ebben a Debrecen volt sokkal a jobb: a hazaiak háromból három rávezetést értékesítettek, a vendégek háromból egyet sem, így az utolsó két körre már nem is volt szükség.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
FTC-Telekom–Újpesti TE 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 1–0) – hosszabbításban
Tüskecsarnok, 1613 néző. V: Korbuly, Nagy Attila, Kis-Király, Kövesi
FTC: Arany G. – Marva, Roth / Hrabal (1), Kärmeniemi / Seregély Máté (1), Crespi / Kocsis, Haranghy – NAGY G. 1 (1), A. BRADY 1 (2), KULMALA 2 (1) / Turbucz, Kestilä, LaPorte / Banga, Bán, Németh Attila / Y- Turcotte, Farkas S., Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
UTE: RAJNA – Silfver 1, Nyqvist / Franyó, Kiss Dániel / Tornyai, Erdőhelyi (1) – Laakkonen (1), Metsävainio, Saarelainen / TIALA (2), Just 1, Kiss P. 1 / Lőczi, Benk, Kovács Alex / Laskawy (1). Edző: Markus Juurikkala
Kapura lövések: 62–31. Emberelőny-kihasználás: 1/0, ill. 1/1. Fegyelmi büntetések: 10 perc fegyelmi (Yannick Turcotte)
Fodor Szabolcs: – Mindig nyerni szeretnénk az Újpest ellen, elvégre derbi. Ez a játék képében is tükröződött, jobbnak éreztem magunkat, többet támadtunk, több helyzetet alakítottunk ki. Igazságtalan lett volna, ha nem győzünk. Ráadásul az évadban a Magyar Kupát is figyelembe véve ötből ötször múltuk felül a lila-fehéreket!
Markus Juurikkala: – Az utolsó gólról talán jobb, ha nem mondok semmit, mindenki megnézheti videón, mi történt. Rettenetes érzés egy ilyen találattal kikapni, főleg ennyi fiatal és betegségből lábadozó játékossal. Nem az én feladatom elbírálni, helyes döntés született-e, ezt meghagyom az illetékeseknek.

Corona Brasov (romániai)–DVTK Jegesmedvék 6–4 (1–1, 2–0, 3–3)
Brassó, 1550 néző. V: Peretiatko, Kicsa, Kacsura, Osztrouh (mind ukránok)
BRASSÓ: Dubeau – Piché (1), O. Williams / Boriszenko, Lowney / Bors, Holwell – Zagidullin (2), SCHABER 2 (2), VanWomer 1 (1) / VALCHAR 1 (2), CORNET 1 (2), Blackwater 1 (1) / Gajdó B., Sills, Kovács M. / Farkas T., Rokaly-Boldizsár. Edző: Václav Novák
DVTK: Voris – Szirányi B., Szathmáry 1 / Verveda (1), Bean / Vojtkó, Skrabov / Hill – ESTEVES 1, Páterka (1), Mattyasovszky / V. RAZUMNJAK 1 (2), BARTOS (2), E. Razumnjak 1 / Farkas M., Csiki, Miskolczi / Pecsét, Őri. Edző: Steve Kasper
Kapura lövések: 52–39. Emberelőny-kihasználás: 5/2, ill. 3/0
Dave MacQueen: – A legutóbbi hat hazai mérkőzésünkön kiemelkedően teljesítettünk, rengeteg gólt szereztünk, és még az Újpest elleni vesztes meccset is megnyerhettük volna. De végső soron a bajnoki címet nem a támadójátékkal, hanem a stabil védekezéssel lehet megnyerni, és nem tetszett, hogy a találkozó késői szakaszában két gólt is kaptunk.
Steve Kasper: – Edzőként sosem jó érzés veszíteni, de elégedett vagyok a mutatott játékunkkal. A Brassó kiváló csapat, fantasztikus edzővel, lehengerlő támadósorral. Tudtuk, nehéz dolgunk lesz, de elég jól helytálltunk.

SC Csíkszereda (romániai)–Budapest JAHC 6–5 (2–2, 2–2, 2–1)
Csíkszereda, 1950 néző. V: Sikó, Gergely, Bandi, Magyar Á. (mind romániaiak)
CSÍKSZEREDA: O’Connor – Kubát 1, Rutkowski (1) / Gecse, Ferencz-Csibi / Salló (1), Láday / Bajkó Cs. – LEVIN 1 (2), Reisz, SOFRON 1 (2) / Rokaly Sz., Rokaly N., A. Brown / SZKACSKOV 2, Péter B. (1), BECZE T. 1 (2) / Svetina, Casaneanu, Fodor Cs. Edző: Václav Novák
BJA HC: Kiss D. P. – SZABÓ B. (2), Pozsgai / Dóczi (1), Tóth Gergely / Dame-Malka (1), Vorobjov / Tyeszlenko – Tóth Richárd 1, Keresztes, Molnár B. / Schlekmann (1), NAGY KRISZTIÁN 1 (2), SÁGI MARTIN 1 (1) / Ritter, Galoha (1), Mozer 1 / Karppinen (1), Viikilä, Culigin 1. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 29–30. Emberelőny-kihasználás: 8/2, ill. 2/1

Gyergyói HK (romániai)–FEHA19 1–0 (0–0, 0–0, 1–0)
Gyergyószentmiklós, 1170 néző. V: Csomortáni, Rédai, Borsos, Szabó L. (mind romániaiak)
GYERGYÓ: RINNE – Kozma Zs., Haaranen / Dalhuisen, Fejes / Mesikämmen, Jalonen – B. Orbán, Tamminen, Bodó / Vincze P., Sylvestre, Sárpátki / SÁNDOR-SZÉKELY 1, TRANCA (1), Szigeti / Vincze G., Császár, Csiszer. Edző: Szilassy Zoltán
FEHA19: MELNYICSUK – Vokla, Bogesics / Racsinszkij, Koszinszkij / Falus, Csollák / Salamon – Keceli-Mészáros, Alapi, Ambrus Cs. / Balasits, Farkas L., Blasko / Németh Z., Dobos, Strazdins / Zezelj, Ulamec, Dézsi Barnabás. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 32–24. Emberelőny-kihasználás: 4/0, ill. 3/0
Anatoli Bogdanov: – Ez mindenképp jobb teljesítmény volt, mint a brassói szereplésünk, igazából minden mérkőzésből tanul az ember, de a vesztes meccsekből talán többet lehet. Azt hiszem, a mai teljesítményünk kell legyen a minimum elvárás, ha pontokat akarunk szerezni. Tetszett a csapat karaktere, nagyon jó helyzeteink voltak a gólszerzésre, de nem volt meg a szükséges hidegvérünk ahhoz, hogy ez sikerüljön. Egy kis hiba a mérkőzésünkbe került ma, de egyébként elégedett vagyok a látottakkal. A Gyergyónak nagyon gólerős játékosai vannak, főleg emberelőnyben, ezt mindenki tudja a ligában, de jó munkát végeztünk. Talán egy picit többet érdemeltünk a nulla pontnál, de tisztelnünk kell az eredményt, kedden pedig jön számunkra az újabb megpróbáltatás.
Szilassy Zoltán: – A legfontosabb a három pont, hisz két vesztes meccsből jövünk, és a hoki érdekessége, hogy a két vesztes meccsen messze jobba hokiztunk, mint ma. Egy borzalmas gyenge hokimeccs volt, valószínű én nem fizettem volna érte, úgyhogy ismét nagy köszönet a szurkolóknak, hogy kijöttek és buzdították a srácokat. Volt helyzetünk a több gólra is, de nem vagyok emiatt bánatos, az a fajta harcmodor, karakter, amit az ellenfél hoz, mindenkinek megnehezíti a dolgát. Egyre jobban hokiznak, nagyon szervezettek, de három pontot szereztünk, ami nagyon fontos számunkra.

Debreceni EAC–Dunaújvárosi Acélbikák 3–2 (0–1, 2–1, 0–0, 0–0) – szétlövés után
Debrecen 367 néző. V: Juhász G., Dósa, Sábián, Kovács P.
DEAC: HETÉNYI Z. – Kloz, Dobmayer / Mingazov (1), Usnyev / Bukor, Jakabfy S. / Jakabfy Cs. – Bucskin 1, Novotny, Szmirnov / Jeliszejenka 1, Kozma F. (1), Vasziljev / Mihalik A. (1), Rétfalvi (1), Koblar / Molnár D., Mazzag, Hári N / Mihalik G. Edző: Artyom Vaszjunyin.
DAB: TÓTH K. – Maarnela, Blonberg / Svars (1), Sziszak (1) / Léránt, Ahonen / Belicenka – Szalma, Lorraine, Dostálek / Ödman Hadzinikolic, Koskinen, Sillänpää / Savolainen, Nemes 1, Somogyi B. 1 / Zaharevics, Károly, Szabó Cs. Edző: Niko Eronen
Kapura lövések: 50–39. Emberelőny-kihasználás: 3/0, ill. 4/1
Artyom Vaszjunyin: – Egy kicsit playoffhangulata volt a mérkőzésnek, hiszen a Dunaújváros nagyon hajtott a három pontért, mi pedig azt terveztük, hogy jobban elszakadunk tőle. Jobb helyzetkihasználással a rendes játékidőben is nyerhettünk volna, de nem lehetek elégedetlen, hiszen egy pont híján a célunkat elértük.
Niko Eronen: – Csalódott vagyok, mert három pontért jöttünk Debrecenbe. Nagyon kemény meccset vívtunk, és megvolt a lehetőségünk a győzelemre, de sajnos kihagytuk a nagy helyzeteinket. Nem okolom a fiúkat, mert egy héten belül ez volt a negyedik meccsünk, meg is látszott a végén.