Erste Liga: a sereghajtó legyőzte a címvédő Gyergyói HK-t

2023.12.08. 21:24
Meglepetésgyőzelem a DAB-tól (Fotó: acelbikak.net/)
A jégkorong Este Liga pénteki játéknapján a Dunaújvárosi Acélbikák 6–3-ra legyőzte a Gyergyói HK-t idegenben. A DEAC szétlövés után nyert a DVTK ellen, a Budapesti Jégkorong Akadémia HC pedig hosszabbítás után verte meg az éllovas Ferencvárost.

Minden a papírforma szerint alakult az első harmad elején a Gyergyói HK és a Dunaújváros összecsapásán – a címvédő 12 percnyi játék után két góllal vezetett.

Ezt követően elképesztő lélekjelenlétről tett tanúbizonyságot a sereghajtó DAB, nyolc perc alatt ötször is bevette a jóval esélyesebb romániai csapat kapuját. Az utolsó játékrész végén még egy gólváltást láthattunk, így alakult ki a 6–3-as végeredmény az Acélbikák javára.

Bár a DEAC a második harmad elején két góllal is vezetett, a DVTK nem hagyta magát, s az utolsó játékrész közepén kiegyenlített. A felek a hosszabbításban sem bírtak egymással, így jöhettek a szétlövések, amelyet a debreceniek nyertek meg.

A végletekig kiélezett csatában kerekedett felül a Budapest Jégkorong Akadémia HC a listavezető FTC-Telekomon a magyar bázisú Erste Ligában. A rendes játékidő nem hozott döntést, a ráadásban a hazai csapatkapitány, Pozsgai Tamás találata döntött.

A Fradi így is kiváló helyzetből várja a folytatást, hiszen három meccsel kevesebbet játszva is csak négypontosra apadt az előnye a tabella élén.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC–FTC-TELEKOM 3–2 (0–0, 1–1, 1–1, 1–0) – hosszabbításban

Vasas Jégcentrum, 1063 néző. V: Juhász G., Korbuly, Váczi, Mizsák P.
BJA HC: FARKAS R. – POZSGAI 1, Szabó B. (1) / Vorobjov 1, Tyeszlenko / Dóczi, Tóth Gergely / K. Varga – Keresztes, VIIKILÄ, SCHLEKMANN 1 (1) / Mozer, Galoha, Culigin (1) / Karppinen, Nagy K. (1), Sági Martin / Molnár B., Ritter, Molnár Z. Edző: Kangyal Balázs
FTC: ARANY G. – Hrabal, Roth (1) / Boros, Crespi / Bán, Kärmeniemi / Banga, Haranghy – Galajda, A. Brady, LAPORTE (2) / Turbucz, Nagy G., Kulmala / Nemec 1, Kestilä 1, Németh A. / Y. Turcotte, Farkas S., Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 44–36. Emberelőny-kihasználás: 4/2, ill. 5/2
Marton Tibor (másodedző): – Rengeteg szurkoló volt kíváncsi a meccsre, ezért még egy oldalt meg kellett nyitnunk a lelátón, már csak ezért is jó volt a mérkőzés! Néha a Ferencváros volt jobb, néha mi, végül Pozsgai húzott elő egy rendkívülit a tarsolyból, ami eldöntötte az összecsapást.
Fodor Szabolcs: – Lehetnének kifogásaink, erőltetett menetben vagyunk, több játékost elveszítettünk, de nem akarok e mögé bújni. A második harmadban megmutattuk, tudunk jól játszani, ezt kell hatvan percen keresztül fenntartani.

DVTK JEGESMEDVÉK–DEAC 3–4 (1–2, 1–1, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Miskolc, 815
néző. V: Haszonits, Németh M., Vincze D., Sábián.
DVTK: Voris – Verveda (1), Bean (1) / Szirányi B., Szathmáry / Skrabov, Vojtkó / Fazakas – Esteves, Lövei, Berdnyikov / V. RAZUMNJAK 1 (1), Páterka (1), Mattyasovszky 1 / Miskolczi (1), E. Razumnjak, Kulesov 1 / Farkas M., Pecsét, Trozsák. Edző: Steve Kasper
DEAC: SZELES – Kloz, Bukor / USNYEV (1), Mingazov 1 / Krollis, Dobmayer / Jakabfy, Sándor B. – Bucskin 1, Novotny, Szmirnov / Jeliszejenka (1), KOZMA F. 1, VASZILJEV (3) / Mihalik A., Rétfalvi (1), Molnár D. 1 / Mazzag, Hári N., Koblar. Edző: Vaszjunyin Artyom
Kapura lövések: 46–32. Emberelőny-kihasználás: 3/1, ill. 4/1
Steve Kasper: – Megvolt a lehetőségünk a győzelemre, de nem voltunk képesek átvenni a vezetést. Az első harmad végén egy kapott góllal, a második végén egy kiállítással ártottunk magunknak. Nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, amiből nem tudtunk kijönni.
Vaszjunyin Artyom: – Tíz perc kellett ahhoz, hogy felpörögjünk, aztán javult a játékunk. Vezettünk három egyre, de borzasztó nagy hibákat követtünk el, fegyelmezetlenül játszottunk. Három ponttal is távozhattunk volna, de a DVTK is nyerhetett volna. A két pont is több, mint a nulla.

GYERGYÓI HK (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 3–6 (2–1, 0–3, 1–2)
Gyergyószentmiklós, 1170
néző. V: André, Magyar Á., Kőszegi, Borsos (romániaiak).
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen, Jalonen / Fejes (1), Mesikämmen / Imre (1), Györfy / Silló – B. Orbán (1), Császár, Bodó / VINCZE P. 1, Sylvestre (1), Szigeti 1 / Sándor-Székely, Tamminen, VINCZE G. 1 / DiDiomete, Csiszer, Bíró. Edző: Szilassy Zoltán
DAB: Kovács D. – Svars, Maarnela / LÉRÁNT, Sziszak / Marosi, BLOMBERG / Raszkin – Szalma 1, Nemes, Dostálek / Ödman Hadzinikolic 1, KOSKINEN 2, SILLANPÄÄ 1 (1) / Elomaa (1), Lorraine 1, Atamancsuk / Szabó Cs., Károly, Strenk O. Edző: Niko Eronen
Kapura lövések: 36–29. Emberelőny-kihasználás: 1/1, ill 2/2
Szilassy Zoltán: – Nagyon jól kezdtünk, egyszerűen érthetetlen, miért jövünk ki más felfogásban a második harmadra, mint ami előtte bevált. Meg kell értenünk, hogy három harmadon keresztül kell a tervhez ragaszkodni, megérdemeltük a vereséget, mert a saját butaságunk miatt történt.
Niko Eronen: – A legutóbbi meccs után éppen azt mondtam, nem történhet meg folyton, hogy kétgólos hátrányba kerülünk. Ismét megtörtént, de ami tegnap Brassóban nem sikerült, az most igen. Próbáltuk kontroll alatt tartani a játékot, a harmadik harmadban pedig tudtuk, hogy nyomni fog a Gyergyó, nekünk pedig túl kell élnünk.