Osztrák hokiliga: vereséget szenvedett Klagenfurtban a Fehérvár

K-SZ. B.K-SZ. B.
2023.09.24. 20:00
Négy góllal kapott ki a Hydro Fehérvár (Fotó: Facebook/Hydro Fehérvár AV19)
Az osztrák jégkorongliga 4. fordulójában a Hydro Fehérvár AV19 7–3-ra kikapott a Klagenfurt otthonában, így a 8. helyet foglalja el a bajnokság tabelláján.

Nem sok esélye volt aHydroFehérvár AV19-nek a Klagenfurt otthonában arra, hogy pontot szerezzen. Az osztrák csapat végig uralta a találkozót, már az első harmadbanvezetett kettővel. Igaz,2–1-re és 3–2-re is felzárkózott a Fehérvár, sőt, 2–1-nél emberelőnyben támadott az egyenlítésért, ehelyett azonban négy emberrel a jégen szerzett gólt a Klagenfurt…

A középső játékrész végére a lényegi dolgok eldőltek, 6–2 állt az eredményjelzőn.

A harmadik harmadbanDanielLeavensmég kozmetikázott az eredményen, meglőtte a Volánidénybelielső emberhátrányos gólját, de egyenlíteni nem sikerült, két vesztes találkozót követően fogadja a Fehérvár kedden a Grazot.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA, 4. FORDULÓ
KLAGENFURTER AC–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 7–3 (2–1, 4–1, 1–1)
Klagenfurt, 3801 néző. Vezette:
Groznik, Zrnic (mindketten szlovénok), Bärnthaler (osztrák), Snoj (szlovén).
KLAGENFURT:
Vorauer – Unterweger, Maier 1 / STRONG (2), Postma (1) / Sablattnig (1), Vallant / Preiml –FRASER (2), MURSAK 2 (2), PETERSEN (2) / Ganahl (1), Hundertpfund 1, Bischofberger / Schwinger 1, Haudum 2, Hochegger / Kraus, Witting, van Ee.
Edző: Kirk Furey
FEHÉRVÁR:
O. Roy (Horváth Dominik) – T. Campbell (1), FOURNIER (2) / Nilsson H., Atkinson / Phillips, Stipsicz / Vokla – Laberge, McGauley (1), LEAVENS 2 / Leclerc (1), Bartalis I., Kuralt 1 / Vértes, Ambrus G., Terbócs / Magosi B., Németh K. (1), Mihály Ákos.
Edző: Kiss Dávid
Kapura lövések:
35–24.
Gól – emberelőnyből:
6/2, ill. 6/1.
David Fischer (másodedző):
– Hét gólt lőttünk az idény első hazai meccsén, ami nemcsak a szurkolóknak, hanem a játékosoknak is fontos. Nagyon boldogok vagyunk. A speciális játékhelyzetekben nagyon jól teljesített a csapat. A középső játékrészben voltunk a legjobbak, és a harmadik harmad olyan volt, amilyen, de összességében elégedettek vagyunk azzal, hogy győzelemmel kezdtünk hazai jégen.
Kiss Dávid: –
A mérkőzés első négy perce elfogadható volt, a többi nem. Két gólt kaptunk gyorsan egymás után, aztán egyet emberelőnyből is. Eddigi legrosszabb mérkőzésem volt vezetőedzőként, a második harmad kifejezetten csúnya volt. Rengeteg gyermeteg hibát követtünk el, olyanokat, amik nem jellemzőek ránk. Le kell vonnunk a tanulságokat, és gyorsan továbblépni.

1. Salzburg 4 3 1 18– 7 +11 11
2. Pustertal Wölfe 4 3 1 18– 9 +9 11
3. Villach 4 3 1 16– 9 +7 10
4. Innsbruck 4 2 1 1 14–13 +1 7
5. Klagenfurt 3 2 1 12– 9 +3 6
6. Olimpija Ljubljana 4 1 1 1 1 11– 9 +2 6
7. Vorarlberg 4 2 2 9–10 –1 6
8. Fehérvár AV19 4 2 2 10–12 –2 6