Osztrák hokiliga: szétlövéssel győzte le a Fehérvár a Capitalst

2022.10.26. 22:10
Campbell (51) gólpasszal zárta a meccset (Fotó: Dömötör Csaba)
Teljes fordulót rendeztek az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongliga (ICEHL) szerdai játéknapján, így a Fehérvár AV19-nek is jelenése volt: az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban fogadta a Vienna Capitalst, amelyet végül a rendes játékidő 1–1-es eredménye és a gól nélküli hosszabbítás után szétlövésben győzött le – idénybeli első ilyen sikerét aratva.

Eredetileg Bécsben került volna sor a mai mérkőzésre, ám a bécsiek pályagondjai miatt a csapatok felcserélték a pályaválasztói jogot, így végül a Kórház utcai jégcsarnokban rendezték a találkozót, amelyen eleinte úgy tűnt, mintha a csapatok elfelejtkeztek volna a helyszínváltozásról: az első harmadban többnyire a Capitals akarata érvényesült, s úgy tűnt, meg is szerzi a vezetést, ám videózás után kiderült, Rafael Rotter hiába talált be Olivier Roy kapujába, a ketrec elmozdult, mielőtt a pakk áthaladt volna a gólvonalon. Ami késik, nem múlik, a harmad közepén Niklas Würschl kotort a fehérvári kapuba egy kipattanót – s ez már érvényes találat volt.

A második harmadban már átvette a Volán az irányítást, többet is veszélyeztetett, ám Bernhard Starkbaum eszén nem tudtak túljárni Hári Jánosék, s ugyan a vendégek ellenakcióiban is ott volt a gólveszély, az eredmény ekkor nem változott.

A záró felvonásban igyekezett fokozni a nyomást az AV19, ám sem négy a négy, sem négy a három elleni emberelőnyben nem sikerült az egyenlítés, viszont az erőfeszítéseket végül az 53. percben koronázta siker, amikor Tim Cambell lövése után Bartalis István pofozta be közelről a kipattanót. A hajrában aztán mindkét gárda előtt adódtak további gólszerzési lehetőségek, de a rendes játékidőben nem született döntés.

Ahogy a ráadásban sem, pedig az utolsó másfél percet emberelőnyben tölthette a Fehérvár. Maradt az 1–1, így szétlövés döntött, itt pedig Hári, majd Alex Petan is belőtte a maga rávezetéses kísérletét, míg a vendégek kihagyták az első két próbálkozásukat, így a Voláné lett az extra pont.