EBEL: a Bozen ellen sem tudott győzni a Fehérvár

2018.10.20. 19:53
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 11. fordulójában a Fehérvár AV19 otthon 5–2-re kikapott a Bozentől.

A Villach (2–4) és a Graz (hosszabbítás után 2–3) otthonában elszenvedett vereség után a Bozen ellen sem kezdett jól a magyar együttes, Michael Blunden már a 4. percben betalált. Erre még jött a válasz Anze Kuralt révén (1–1), de Paul Geiger a játékrész hajrájában visszavette a dél-tiroli előnyt (1–2).

A második harmadban Daniel Catenacci, majd újra Blunden volt eredményes, az 56. percben pedig Andrew Crescenzi is feliratkozott a góllövők közé. Az utolsó másodpercekben Szabó Dániel révén már csak szépíteni tudtak a fehérváriak (2–5).

Érdemes még kiemelni a Bozenből Brett Findlayt, aki gólt ugyan nem szerzett, „cserébe” volt négy asszisztja a meccsen.

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV19–HC BOZEN (olasz) 2–5 (1–2, 0–2, 1–1)
Székesfehérvár, 3218 néző. V: Nikolic, Fichtner, Bärnthaler (osztrákok), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty, Szabó D. 1 – Caruso, Láday – Stipsicz, Tikkanen – Meland – KÓGER D. (2), Hári J. (1), Kuralt 1 – Luttinen, Koskiranta, Philips – Erdély, Sarauer, Sofron – Sille Timotej, Reisz (1), Szita. Edző: Hannu Järvenpää
BOZEN: IRVING – Nordlund (1), MacKenzie – GEIGER 1 (1), Campbell (1) – Glira, Marchetti – Deluca –Catenacci 1, FINDLAY (3), BLUNDEN 2 – Miceli, Crescenzi 1, Insam – Frigo, Kuparinen, Petan – Schweitzer, Bernard (1), Frank (2). Edző: Kai Suikkanen
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Kapura lövések: 24, ill. 26
Hannu Järvenpää: – Ma elvégeztük a kemény munkát, és ők lőtték a gólokat. Sajnos nem voltunk elég hatékonyak az ellenfél kapuja előtt, ki kell értékelnem a meccset ahhoz, hogy megtaláljam az okokat. Nincs sok időnk sajnálni magunkat, hiszen vasárnap ismét hazai közönség előtt újabb erős ellenféllel nézünk szembe. Hiszek a csapatomban, és remélem, meg tudjuk mutatni, hogy mire vagyunk képesek.
Kai Suikkanen: – Az első harmadban nem azon a szinten játszottunk, ahogyan vártam, de később feljavultunk. A legfontosabb, hogy sikerült megszereznünk a három pontot. A Fehérvár jól játszott, támadó szellemben hokizott, de semlegesíteni tudtuk az akcióit. Vasárnap Zágrábban lépünk pályára, és bízom benne, hogy a csapatom hasonló szinten vagy talán még jobban is teljesít majd, mint a Fehérvár ellen.