Jégkorong-vb: Szlovákia és Svájc is búcsúzott

2016.05.17. 13:37
Az oroszországi jégkorong-világbajnokság csoportkörének utolsó játéknapján a szlovákok és a svájciak számára a negyeddöntős részvétel volt a cél. Ehhez azonban rendes játékidőben le kellett volna győzniük az Egyesült Államokat, valamint Csehországot. Egyiküknek sem sikerült. A szlovákok legalább túlórában nyertek, a svájciak azonban izgalmas, gólgazdag meccsen kikaptak.

Kövesse figyelemmel a jégkorong-vb-ről szóló élő hírfolyamunkat ide kattintva!Kövesse figyelemmel a jégkorong-vb-ről szóló élő hírfolyamunkat ide kattintva!

Egyesült Államok–Szlovákia

Az amerikaiak nem sokkal a kezdés után már egyértelműen irányították a játékot, de a kaput csak óvatosan támadták. Hiába lőttek, legnagyobb gólveszélyt akkor alakították ki, amikor a szlovák kapus, Julis Hudácek a saját kapuja mögül adott nekik majdnem gólpasszt. Aztán hason csúszva javított. A végjátékban a szlovákok is tudtak nyomást gyakorolni, az egyik letámadásuk pedig góllal zárult a 19. percben. A második felvonás elején a szlovákok kihagyták az emberelőnyüket, az amerikaiak viszont kihasználták. Utóbbihoz némi videózás kellett, mert korcsolyáról, konkrétan Brock Nelson belsőjéről pattant be a kapuba a korong. Szépen fordította ki bokából a lábát, igaz, fékezett, és nem nem rúgni készült. A hátralévő időben az amerikaiak sorra kapták a kiállításokat, a nem túl meggyőző, fáradtnak tetsző szlovákok viszont nem tudtak élni a emberfölénnyel. Az is nehezükre esett, hogy a korongot bevigyék a támadóharmadba. Ez a 43. percben amerikai gól formájában bosszulta meg magát. Az 53. percben aztán megszületett a szlovákok egyenlítése: egy távoli bomba pattant meg a kapu előtt. Mivel a szlovákoknak csak a három pont volt jó, kockáztattak, de talán későn, maradt is az iksz. A hosszabbításban viszont győztek, így kiestek ugyan, de ezzel a részsikerrel utazhatnak haza (2–3).

Csehország–Svájc

Hiába a nyomasztó cseh mezőnyfölény, a svájciak második kapura lövésükből megszerezték a vezetést a 12. percben. A folytatásban a csehek akarata érvényesült, és a 17. perc végén egyenlítettek. Akkor fórban egy távoli lövést változtatott irányt a kapu előtti kilátást takaró Michal Birner felemelt térdén. Aligha egy kidolgozott figura volt, viszont gólt ért. A második harmad elején büntetőből vették át a vezetést a csehek, de fórból felzárkóztak egygólos hátrányra a svájciak. Az 50. percben lőtt cseh gól után azonban merészet húzott a vesztésre álló fél: egy emberelőnyél levitte a kapusát. A csehek azonban négy a hat ellen gólt lőttek az üres kapuba a 55. percben. Svájc mínusz háromnál sem adta fel. A 60. percre – kapusuk helyett már akkor is mezőnyjátékos volt a jégen – már felzárkózott egygólos különbségre, de a hátralévő 26 mp alatt nem tudott egyenlíteni (5–4).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Egyesült Államok–Szlovákia 2–3 – h.u.
(0–1, 1–0, 1–1, 0-1)
G: 18:39 Jaros (Viedensky – 0–1), 27:15 Nelson (Warsofsky, Vatrano – emberelőny, 1–1), 42:53 Foligno (Larkin – 2–1), 52:14 Skalicky (Marcinko, Granák – 2–2), 60:59 Dano (Svarny, Meszáros – 2–3)

(1–1, 1–0, 3–3)
G: 11:36 Hollenstein (Andrighetto, Schappi – 0–1), 17:00 Birner (Kempny, Repik – emberelőny, 1–1), 24:50 Kaspar (büntetőből, 2–1), 41:45 Zatovic (3–1), 45:38 Moser (Du Bous, Trachsler – ee., 3–2), 49:59 Zohorna (Kousal, Kolar – 4–2), 54:15 Jordan (emberhátrány, üres kapus, 5–2), 55:42 Schneeberger (Moser, Hofmann – 5-3), 59:34 Andrighetto (Hollenstein – 5–4)
Kiállítás: 6, ill. 8 perc
Lettország–Norvégia 1–3