Jégkorong-vb: a fehéroroszok győztek, és kiejtettek minket

KRASZ EMIL (Szentpétervár)KRASZ EMIL (Szentpétervár)
2016.05.17. 17:32
Sztasz (pirosban) duplázott, a fehéroroszok lenullázták a franciákat (Fotó: Reuters)
Az oroszországi elit jégkorong-világbajnokság csoportkörének utolsó játéknapján a fehéroroszok 3–0-ra legyőzték a franciákat. Előbbiek ezzel a három ponttal megelőztek minket, így a magyar jégkorong-válogatott kiesett, és jövőre a másodosztályban szerepel. A 2017-es divízió 1/A-ra két rendezési pályázat érkezett, Bécsből és Kijevből. Nem hivatalos hírek szerint az osztrákok lehetnek a befutók.

FEHÉROROSZORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

Amint az várható volt, a fehéroroszok léptek fel támadólag. Mégiscsak nekik volt sürgősebb a dolog. Veszélyeztettek is, rögtön az első percben fórhoz jutottak, majd a 11. perc elején a másodikhoz. A franciák védekezni kényszerültek, de kapusuk, Cristobal Huet vezérletével állták a rohamokat. Támadásra viszont a 14. percig nem is gondolhattak, akkor azonban emberelőnybe kerültek. Gólt ők sem szereztek, de legalább akciózhattak, lőhettek. Pár percig öt az ötben is domináltak, de a rivális gyorsan visszavette az irányítást. A felvonás hajrája ismét a fehéroroszoké volt, de az eredmény nem változott.

A 26. percben nem érdemtelenül jutottak vezetéshez a fehéroroszok, akik létszámhátrányosan – egymás után kaptak három kiállítást – is megtartották a franciákat, továbbá a gólelőnyüket. A franciák ekkor legalább támadásokat tudtak vezetni, de érezhetően fáradtak voltak. Így a passzok is lassabban mentek és koriból is kevés volt.

A harmad végjátéka újabb fehérorosz gólt tartogatott – úgy mentek át a franciákon, mint kés a vajon –, csoda kellett volna a harmadik etapra, hogy a franciák fordítsanak.

A záró felvonás elején a francia védelmi bizonytalanságot azonnal gólra váltották a fehéroroszok, innentől kezdve érdemi nem történt a meccsen. Mindkét fél érezte: ebben ennyi volt, nincs tovább (3–0).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT, 7. FORDULÓ
Fehéroroszország–Franciaország 3–0
(0–0, 2–0, 1–0)
G: 25:12 Sztasz (Linglet, Gatavec – 1–0), 38:23 Platt (Linglet, Gatavec – 2–0), 44:59 Sztasz (Linglet, Platt – 3–0)

Lettország–Norvégia 1–3 (1–1, 0–2, 0–0)

G: 11:42 Indrasis (Galvins – emberelőny, 1–0), 16:12 K. A. Olimb (Roselli Olsen – 1–1), 20:40 Holos (Martinsen, Zuccarello – 1–2), 20:56 Johannesen (1–3)
Kiállítás: 6, ill. 16 perc + 10 perc fegyelmi (Roselli Olsen)