Jégkorong Mol Liga: a Miskolc és a Dunaújváros is nyert

2015.02.17. 21:00
A Miskolc és a Dab.Docler is győzelemmel kezdte a jégkorong Mol Liga elődöntőjét.

DAB.DOCLER–HC NOVÉ ZÁMKYDAB.DOCLER–HC NOVÉ ZÁMKY

Somogyi Balázs már 38 másodperc elteltével előnyhöz juttatta a Dab.Doclert, erre a gólra az első harmad végén válaszoltak az érsekújváriak.

A 33. percben Szappanos Dávid szerzett újra vezetést a dunaújvárosiaknak, a játékrész végén pedig Peterdi Imre is betalált. A vendégeknek a szépítés összejött, de mindössze 14 másodperccel a vége előtt, az egyenlítésre így már nem maradt idejük.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–CORONA BRASOV

A Miskolcon is született egy gól a rendes játékidő utolsó percében, ám ennek jóval nagyobb volt a jelentősége. A vendég brassóiak kétszer is megszerezték a vezetést, de az alapszakaszgyőztes Miskolc mindkétszer egyenlíteni tudott, másodszor 59:07-nél Matthew Boyle góljával.

A húszperces hosszabbításból szűk hat perc telt el, amikor Keegan Dansereau is betalált, ezzel a Jegesmedvék megőrizték pályaelőnyüket.

JÉGKORONG MOL LIGA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 3–2 (0–1, 1–0, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Miskolc 1300 néző. V: Babic (szlovák), Haszonits – Somos, Pálkövi
MISKOLC: BÁLIZS – BOYLE 1, DUDAS 1, Cohen, BECE (2), METCALFE (2) – Sagert, Gőz (1), DANSEREAU 1, Tóth A., Hajós –Dósa, Vojtko, Láda B., Nagy K., O'Donnell – Budai R., Szilágyi, Miskolczi, Roczanov, Popovics. Edző: Majoross Gergely
CORONA: POLC – Obsut, Filip, CLOUDA (1), SALUGA 1, Fodor –Hietämaki, Pysarenko, Virág, MIHÁLY Á. 1, Molnár Zs. (1) – Nagy Cs., Imecs (1), Petres Magor, Zsók, Antal Zs. – Bálint Zs., János I., Márton H., Péter Zs. Edző: Jerry Björn Andersson
Kiállítások: 6 perc, ill. 14 perc+10 perc fegyelmi (Obsut)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Miskolc javára
Majoross Gergely:
– Két hete nem játszottunk tétmérkőzést, ez a találkozó első szakaszában érződött is, ugyanis nehezen lendültünk bele. A második harmadtól kezdtünk játszani, és mentálisan is erősek voltunk. Rendkívül fontos győzelmet arattunk.
Jerry Björn Andersson: – Remek idegenbeli mérkőzést produkáltunk. Az utolsó percben, amikor az üres kaput céloztuk meg, a kapuvasat találtuk el, ha akkor bemegy a korong, megnyerjük a meccset. Aztán fordult a kocka...

DAB.DOCLER–HC NOVÉ ZÁMKY 3–2 (1–1, 2–0, 0–1)
Dunaújváros, 800
néző. V: Mayer, Halassy – Vass M., Berger Á.
DAB: KALNINS – POZSGAI, Hüffner, Galanisz (1), Azari (1), Szappanos 1 – Mestyán, Martine, Croteau (1), Somogyi 1, Szepessy M. – Nagy R.,, Erdélyi, PAVUK (1), Gröschl, PETERDI 1 – Hruby G., Magosi E., Léránt, Eskelinen, Papp V. Edző: Donald MacLean
NOVÉ ZÁMKY: CIKÁNEK – Huba, Durco, Podstavek (1), Frolik, Faith – Siska, Kowalczyk (1), Weissmann, CALADI 1 (1), URAM (1) – Hrudik, Král, Martin Dubec 1, O. Stefanka, Marek Dubec – Sucharda, Baron, Reizek, M. Stefanka, Tábi. Edző: Lubomir Hurtaj
Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a DAB javára
Donald MacLean:
– Összességében elégedett vagyok a ma látottakkal, úgy jött ki a lépés, ahogy szerettük volna. Sokat videóztunk, főleg a harmadik sorra koncentráltunk, és ez is oka lehet sikerünknek. Amiben még fejlődni kell a szerdai meccsig, az a korongkihozatalunk és az emberelőnyös játékunk.
Lubomir Hurtaj: – A mai napon nem szolgáltak ki a fiúk, kissé elégedetlen vagyok a játékunkkal. Keményebb, agresszívabb játékot vártam, ehelyett olykor belehaltunk a szépségbe.