Női hoki, U18-as vb: sima vereség a finnektől, jöhet a negyeddöntő

2013.01.01. 18:42
A magyar U18-as női jégkorong-válogatott négygólos (4–0) vereséget szenvedett a házigazda finn együttestől a korosztályos világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy a mieink a csoport harmadik helyén zártak, és várják negyeddöntős ellenfelüket, Svédországot.

Kanadától tisztes vereséget (4–1) szenvedő, Németországot túlórában legyőző (2–1) csapatunk a 13. perc elejére háromgólos hátrányba került, és onnan már nem lehetett számára visszaút, hiába a lőlap alapján közel ikszes meccs. Amíg ellenfelünk 29-szer, mi 25-ször lőttünk kapura, azonban a torna során először maradtunk szerzett gól nélkül. A mieink két harmad után kapust cseréltek, a végeredmény a 36. percben kialakult.