A Philadelphia nyert, és ezzel egyenlített a Montreal ellen

2008.04.27. 08:18
A Keleti főcsoportban a Montreal a vártnál sokkal nehezebben, 4–3-as összesítésben ejtette ki a Bostont az előző körben, most pedig a jelek szerint a Philadelphiával is meggyűlik a baja. A Washingtont kiejtő Flyers ugyanis győzni tudott a Canadiens jegén. A másik főcsoportgyőztesnek, a Detroitnak nincsenek efféle problémái, a Red Wings már 2–0-ra vezet az Avalanche ellen.
A kétgólos Umberger Martin Bironnal ünnepli csapatuk, a Philadelphia Flyers győzelmét
Fotó: Reuters/ Christinne Muschi

A Montreal a Keleti főcsoport negyeddöntőjében csak a mindent eldöntő hetedik találkozón tudta legyűrni a csoportban utolsóként rájátszásba jutó Bostont, most pedig a Philadelphia nehezíti a bajnokaspiráns Canadiens dolgát.

A Flyers már a Washington ellen bontogatta szárnyait, hiszen a főcsoportban 3. helyen végzett Capitalst kétszer is a fővárosban győzte le. Ennek köszönhetően az alapszakaszbeli 6. helye ellenére bejutott a keleti elődöntőbe a Philadelphia.

Ha pedig már ott van, akkor borsot tör a jóval esélyesebb Canadiens orra alá. Az első meccset, még 4–3-ra megnyerte a Montreal, a második találkozón viszont lehetősége sem volt a győzelemre.

A Philadelphia kilenc perc elteltével már 2–0-ra vezetett R.J. Umberger és Jeff Carter egy-egy góljával. Az első harmad végén ugyan Saku Koivu szépített, de a második játékrészben ismét a vendégek ütöttek gólt. Vaclav Prospal passzából Danny Briere talált a hálóba.

A harmadik harmadban próbált ritmust váltani a Canadiens, aminek az eredményeképpen Andrej Markov ismét szorossá tette a meccset.

A Flyers azonban állta a hazai rohamokat és Umberger második találatával végleg eldöntötte a találkozót. A négy győzelemig tartó párharc állása ezzel 1–1.

Nyugaton a főcsoportgyőztes Detroit nem vacakolt a Coloradóval. Két harmad után már 4–0-ra vezetett a Red Wings, végül pedig 5–1-re győzött, és ezzel 2–0-ra vezet. A meccs hőse a három gólt szerző Johan Franzen volt.