Scott Gomez győztes büntetőjével nyert Buffalóban a Rangers

2008.03.11. 08:52
Az NHL legutóbbi, 152. játéknapján a New York Rangers fontos meccset nyert hosszabbítás után, büntetőkkel Buffalóban. A mindent eldöntő gólt Scott Gomez szerezte. A Calgary gólzáporos meccsen 7-3-ra verte a St. Louis-t, míg a Vancouver hosszabbítás után nyert a ligautolsó Los Angeles Kings ellen.
Rya Kesler-t (balra) kétszer is ünnepelhették társai, itt Kevin Bieksa (jobbra) és Alex Burrows (háttal)
Fotó: Reuters/Lucy Nicholson

Belekezdtek a csapatok a Buffalo Sabres-New York Rangers meccsen. A hazaiak már 16 másodperc után vezettek Jason Pominville góljával, a vendégek azonban hamar, már a 82. másodpercben egyenlítettek Fedor Tyutin révén.

A második harmad közepén újabb gólváltás történt, Jaromir Jagr góljára Thomas Vanek válaszolt hazai emberelőnyből. Ezután már nem esett több gól, így a döntés szétlövésre maradt, amelyet Scott Gomez büntetőjével a Rangers nyert.

A new yorkiak a legutóbbi 13 meccsükből a tizediket nyerték. A jó formának köszönhetően a Rangers játékosai egyre messzebb tekintenek előre a jövőbe.

Scott Gomez így nyilatkozott a Sabres elleni meccs után: "Még nem vagyunk elégedettek. Olyan magas szinten akarunk hokizni, ahogy csak lehet. Ezt a dolgot meg lehet tanulnunk a Devils-től, nem elég bejutni a rájátszásba, meg kell próbálnunk megnyerni a divíziót" - mondta a new yorkiak 19-ese.

A Rangers jelenleg a 3. helyen áll a divíziójában a konferenciaelső New Jersey Devils és a Pittsburgh Penguins mögött, de minden bizonnyal ott lesz a rájátszásban. A Buffalo három ponttal van lemaradva a rájátszásba a jelenlegi állás szerint még becsúszó Philadelphia mögött, ráadásul egy meccsel többet is játszott.

A Calgary Flames hazai pályán, gólzáporos összecsapáson "behúzta" a St. Louis elleni meccset a papírformának megfelelően. A kanadaiak 7-3-ra nyertek. Alex Tanguay, David Backes és Jarome Iginla találataival már az első harmadban eldöntötték a találkozót (3-1). Ezután lőttek még két emberhátrányos gólt is, és simán nyertek.

Iginla 365. gólját lőtte a "lángok" színeiben, ezzel megelőzte a klub örökranglistáján Theo Fleury-t.

A nap harmadik mérkőzésén a Vancouver Ryan Kesler remeklésének köszönhetően nyert a ligautolsó los angelesiek ellen, és harcol tovább a rájátszásért. A 23 éves amerikai center 2:41-gyel a vége előtt mentette hosszabbításra a meccset, majd a hosszabbítás 46. másodpercében a győztes gólt is megszerezte - ezzel a mérkőzés legjobbjává avanzsált.