Durván lenullázta a Szenátorokat Ottawában a Toronto Maple Leafs

2008.02.26. 08:02
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 137. játéknapján a második harmadban mutatott remek és gólerős játékénak köszönhetően állva hagyta az Ottawa Senatorst vendége, a Toronto: a Maple Leafs végül lenullázta a házigazdákat. Nem először a szezonban… A Philadelphia is idegenben tudott győzni, igaz a Flyers csak a büntetőpárbajt követően bizonyult jobbnak a Buffalo Sabres csapatánál.
Ezzel a büntetővel dőlt el a mérkőzés: Daniel Briere (Philadelphia Flyers, jobbra) és Ryan Miller (Buffalo Sabres, balra) párbaja a szétlövésben a center sikerét hozta
AP
AP

Kifejezetten ígéretesen indult a találkozó a Buffalónak, amely a 15. perc elején már háromgólos előnyre tette szert a Philadelphia ellen. A biztosnak tűnő vezetés azonban a kelleténél jobban elbizonytalanította a Sabrest: a Flyers 17 másodperc múlva szépített, majd két perc sem telt el, máris felzárkózott egygólos hátrányra.

Ilyen kezdés után furcsa volt, de a második harmad nem hozott gólt - pedig mindkét részről közel annyi kapura lövés volt, mint az első felvonásban -, a harmadikban is csak egyet: az 53. percben egyenlítettek a vendégek, majd 2-1-re a büntetőpárbajt is ők nyerték.

A győzelem sokat jelenthet a Keleti főcsoportban győzelmével jelenleg a nyolcadik helyen álló Flyersnek, amely többek között az ugyanott kilencedik Sabresszel viaskodik a rájátszásba jutásért: a Philadelphia most lépéselőnybe került, bár pontszámban ugyanúgy áll, mint a Buffalo.

A rutinos Mats Sundin gólja vezette fel az ottawai találkozót, amelyen a második harmadban állva hagyta vendéglátó ellenfelét a Maple Leafs. A 27. és a 38. perc között négy gólt szerezte a vendégek - Darcy Tucker kétszer emberelőnyből volt eredményes, két találata között pedig adott egy gólpasszt -, így eldőlt a találkozó.

A győzelemből döntő részt vállalt a három vendéggólból is tevékeny részt vállaló Matthiew Stajan és a 31 védett lövéssel záró Vesa Toskala.

A finn hálóőrnek az volt a harmadik shutoutja is idén, a Toronto pedig a 0-3-s kezdés után (3-4-h.u., 2-3, 1-5) kiegyenlítette a szezonbeli mérlegét az Ottawa ellen (3-0, 4-2, 5-0).

Az Ottawa a Keleti főcsoport második helyén állva már biztos résztvevője a rájátszásnak, míg a Toronto egyelőre oda csak vágyik: jelenleg a 12. helyen állva hat pont a hátrányuk a már továbbjutást jelentő nyolcadik helyen álló Philadelphiával szemben.