Jégkorong ob I: dunaújvárosi győzelem a Fehérvár ellen

2008.01.27. 22:40
A jégkorong ob I-ben az Alba Volán hazai pályán nem bírt a Dab.Extra.hu-val. A találkozó gyakorlatilag már az első harmadban eldőlt, amikor is háromgólos előnyre tett szert a Dunaújváros. A vége 1-5 lett.
Lendületesebben kezdett a vendég együttes, ez az első harmad közepétől már gólokban is megmutatkozott. Tizennégy másodperc alatt kétszer mattolták az Acélbikák Hetényi Zoltánt, majd egy védelmi megingás után a 19. percben Marek Klacansky már másodszor iratkozhatott fel a góllövők közé.Az első szünetet követően nagyobb sebességre kapcsolt a Volán, Sofron István látványos találata után úgy tűnt, hogy megkezdik a kék-fehérek a felzárkózást.Aztán a sok kihagyott hazai helyzet megbosszulta magát, az újvárosiak, pedig két előnyüket gólra váltva magabiztos vezetéssel várhatták a záró játékrészt, amelyben hiába próbáltak meg mindent Fodor Szabolcsék már nem tudtak újítani.

JÉGKORONG OB I, ALAPSZAKASZ,

ALBA VOLÁN SC - DAB. EXTRA.HU 1–5 (0–3, 1–2, 0–0),
Székesfehérvár, 200 néző. V: Árkovics, Németh M., Soós M.
ALBA VOLÁN: Hetényi – Ozsváth, Borostyán (1), SOFRON 1, Feil A., Vaszjunyin, Maklári, Horváth D., Benk, Kralj, Fodor, Somogyi, Barabás, Németh Á., Tóth A., Németh P., Roczanov, Szűcs, Rajz A., Becze (kapus). Vezetőedző: Kóger István
DAB. EXTRA.HU: Ferjo – Vargyas, SEKULA 1, KLACANSKY 2, Foltin (1), PETERDI (2), Jobb, Hegyi, Borsos, Orsó, Szilassy, LENCSÉS 1, Erdélyi, Mestyán (1), Magosi, Azari, Hüffner, Pozsgai, GALANISZ 1, Jonkl, Kiss Á. (1). Vezetőedző: Vladimir Matejov
Kiállítások: 19 perc + végleges fegyelmi (Fodor) illetve 15 perc + végleges fegyelmi (Magosi)
Kóger István: Álmosan kezdtünk, ez lényegében meghatározta az egész mérkőzést. A második és a harmadik harmadban már sokkal jobban játszottunk, de az ellenfél tetemes előnyét már nem tudtuk veszélyeztetni.
Vladimir Matejov: Elégedett vagyok, a csapat jó teljesítmény nyújtva, és a taktikai utasításokat betartva magabiztos győzelmet ért el, annak, pedig külön örülök, hogy a Volán osztrák ligában szereplő sorával szemben is eredményesebben játszottunk.