Az átmeneti edzővel lendült játékba a Washington Capitals

2007.11.25. 10:35
A Keleti főcsoport éllovasa, az Ottawa, valamint a nyugati éllovas Detroit is vereséget szenvedett az észak-amerikai profi jégkorongliga legutóbbi játéknapján. Az elsőként említett kanadai gárda hullámvölgybe került, hiszen sorozatban harmadszor kapott ki, és ilyen legutóbb márciusban esett meg vele. Bár a Washingtonnál csak átmeneti edzőnek nevezték ki Bruce Bodreau-t, vele megtanult nyerni a Capitals.
Alekszandr Ovecskin (balra, 8) veti magát harcba, a háttérben a Washington átmeneti edzője, Bruce Bodreau
REUTERS/Joe Giza

Nem megy rosszul ebben a szezonban a legutóbbi idényben gyalázatosan szereplő Philadelphiának. A Flyers most a nevéhez méltón szárnyal, az 50. játéknapon például az egész ligában a legjobb mérleggel büszkélkedő Ottawát győzte le 4-3-ra.

A meccs első számú főszereplője az a Daniel Briere volt, aki egy gólt ütött és két gólpasszt adott a pennsylvaniaiak színeiben.

Briere – mint emlékezhetünk rá – a legutóbbi évadban még a Buffalót erősítette, de az átigazolási időszakban még keletebbre költözött.

A 30 éves játékosnak a Senators ellen szerzett gólja már a 12. volt ebben az idényben.

Az ő nevéhez fűződött a meccs utolsó találata, amely a második harmad 14. percének elején esett.

Az Ottawa ezt megelőzően háromszor is vezetett, a Flyers csak futott az eredmény után, azonban végül fordított.

Keleten még így is a Senators vezet 33 ponttal, megelőzve a 29 pontos – de két mérkőzéssel többet játszott – Carolinát és a 28 pontos Philadelphiát.

Az átmenetileg kinevezett Bruce Bodreau edzői irányításával sorozatban másodszor győzött a Washington, amely éppen az előbb említett Carolinát verte 5-2-re a fővárosban.

A Capitals színeiben a svéd Michael Nyländer egy góllal és két assziszttal jeleskedett, míg az orosz csillag, Alekszandr Ovecskin duplázott, és ezzel már 16 gólnál jár ebben a szezonban.

Lehet, hogy a Washingtonnál végül hosszabb távra is megtartják Bruce Bodreau-t?

A Tampa Bay csarnokában Martin Brodeur, a New Jersey kapusa 34 védést mutatott be, így nagy része volt abban, hogy a Devils 3-2-re le tudta győzni a floridai együttest.

Az „ördögök” újabb sikerével kaapcsolatban meg kell jegyezni, hogy egy négy meccsből áló idegenbeli túrán vannak túl, és mindannyiszor győztesen hagyták el a játékteret.

A New Jerseynek ez volt a 11. sikere, így most már 50 százaléknál jobb a mérlege (11 gy, 10 v, 2 hv).

Hiába döntött házon belül rekordot a Detroit azzal, hogy öt másodpercen belül kétszer is gólt szerzett, végül szétlövésben alulmaradt a Columbus otthonában (3-2).

A Red Wings az első harmadban kétgólos hátrányba került, de a második 20 percben Tomas Holmström és Pavel Dacjuk jóvoltából egyenlített.

A döntő találatot a „büntetőpárbajban” az a Nyikolaj Zserdev szerezte, aki a Blue Jackets második gólját ütötte még az első felvonásban.

JÉGKORONG, ÉSZAK-AMERIKAI PROFILIGA (NHL)