A két Niedermayer intézte el a Detroit Red Wingset a ráadásban

2007.05.14. 08:44
Egyenlített az Anaheim a Detroit ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Nyugati főcsoportjának döntőjében, miután magyar idő szerint hétfőre virradóra hosszabbításban nyert 4-3-ra idegenben a Detroit ellen. A párharc 1:1-re áll, a harmadik mérkőzést Anaheimben rendezik meg kedden. A meccset eldöntő találatot a két Niedermayer, Scott és Rob hozta össze, a kapuba Scott ütötte be a pakkot.
Rob Niedermayer (balra) Dominik Hasekkel. A Magyarországon is járt hokis egy gólt és egy gólpasszt, azaz két pontot szerzett

Az első harmadban 17 percig nem született gól, ekkor azonban a 2005-ös magyar bajnoki hajrában a Ferencvárosban is megfordult Rob Niedermayer megszerezte a vezetést a Kacsáknak.

A Red Wings válaszára valamivel több mint 13 percet kellett várni, a második játékrész 11. percében a Nicklas Linström lövése nyomán kipattant korongot Kirk Maltby ütötte be a francia-kanadai Jean-Sebastien Giguere mellett a kapuba.

Szinte azonnal újra előnybe került a Ducks: a már az első gólnál is pontot szerző Corey Perry játszotta Andy McDonaldhez a pakkot, ő pedig nem hibázott.

A michiganieket azonban nem lehetett lerázni: Lindström egy emberelőnyt kihasználva 2-2-re alakította az állást a második 20 perc hajrájának elején.

Szavazás

Melyik csapat nyeri meg a Stanley-kupát?

Írja be az itt látható számot!
A harmadik periódusból alig telt el több egy percnél, amikor újra létszámfölényben adogathattak a Vörös Szárnyak, és Henrik Zetterberg, Robert Lang, Pavel Dacjuk kombináció végén a 28 éves orosz már a Detroitot hozta jobb helyzetbe (2-3).

Az Anaheim azonban – amely ezen a meccsen egyetlen emberelőnyt sem tudott kihasználni – még idejében visszavágott: Travis Moen a 6. perc elején 3-3-ra módosította az eredményt.

Ennél és McDonald góljánál is videóviszajátszás után döntöttek a bírók, és bár első ránézésre egyik esetben sem volt egyértelmű a helyzet, a felvételek gyors megtekintése után mindkétszer megadták a találatot.

„Amikor én láttam a korongot, nem jutott túl a vonalon – mondta McDonald lövése után Dominik Hasek, a Red Wings cseh kapusa. – Nagyon meglepődtem, amikor mégis gólt adtak. Abban viszont biztos vagyok, hogy a második esetnél tényleg az volt.”

A hosszabbításban jó ideig hiába gyűrték egymást a felek, mígnem 14:17-nél Rob Niedermayer a jobb oldali kezdőkörből lövésre adta fel a korongot Scottnak, a veterán védő pedig a nagy „forgalomban” is megtalálta a rést, és Hasek kapujának jobb felső sarokába lőtt. Ez volt a második gólja a rájátszásban.

Győzött az Anaheim, amely többet is lőtt kapura (33-27): különösen az első harmadban (11-6) és a ráadásban (7-2) billent fel a pálya.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI JÉKGORONGLIGA (NHL)

NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS:
Detroit Red Wings–Anaheim Ducks 3-4 (0-1, 2-1, 1-1, 0-1) – hossz. után
Gólok: R. Niedermayer (0-1, 17:04 – Getzlaf, Perry), Maltby (1-1, 30:34 – Lindström, Cleary), McDonald (1-2, 31:40 – Perry, Pronger), Lindström (2-2, 36:07 ee. – Cleary, Lang), Dacjuk (3-2, 41:03 ee. – Lang, Zetterberg), Moen (3-3, 45:06 – Pahlsson), S. Niedermayer (3-4, 74:17 – R. Niedermayer, Pahlsson)
Kapusok: Hasek (29 védés/33 lövés), ill. Giguere (24/27)