Az oroszok Svájcot, a szlovákok Fehéroroszországot verték

K.E. K.E.K.E. K.E.
2007.05.06. 17:49
A Moszkvában zajló, 71. jégkorong-világbajnokságon a középdöntő második fordulójában a házigazda orosz együttes három góllal verte Svájcot, míg a szlovákok egy góllal a fehéroroszokat. Az alsóházban a lettek kiütötték az osztrákokat, az ukránok egy góllal bizonyultak jobbnak Norvégiánál. Ötödik vb-mérkőzését követően is veretlen maradt a favorit rendező válogatott, amely ezúttal Svájcot verte három találattal.
Ivan Ciernik (Szlovákia, jobbra) próbálja megjátszani a korongot, Oleg Leontyijev (Fehéroroszország, balra) közben legszívesebben a palánkon látná ellenfelét
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik válogatott nyeri a vb-t?

Írja be az itt látható számot!
Az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert az oroszok - Zinovjev már a 34. másodpercben betalált - , de Svájc váratlanul 1-1-re hozta a második harmadot: 3-0 után szépítettek, így némi reményt adtak maguknak a zárórészre.

A befejező felvonásban az oroszok ismét háromgólosra növelték az előnyüket, de a rutinos DiPietro ismét kettőre csökkentette a hátrányt, 26 másodperccel kapott góljukat követően.

A 46. percben, majd négy perccel később is eredményesek voltak a hazaiak, így végleg eldőlt az eddig is egyesélyes találkozó, amelyen azért a vesztes együttesé volt az utolsó szó. Svájc veresége ellenére már középdöntős.

Érdekesen és izgalmasan alakult a szlovák-fehérorosz derbi, amelyen emberelőnyös szituációból szereztek vezetést előbbiek az első harmad közepén. A fehéroroszok azonban még a harmad vége előtt egyenlíteni tudtak.

Gaborik 2.19 perc alatt duplázott a második harmad elején, de a sokkból és a kétgólos hátrányból a felvonás vége előtt feléledtek a fehéroroszok és két, 30 másodperc alatt szerzett akciógóllal(!) egyenlítettek.

A mérkőzést a hatvanadik percben Demitra gólja döntötte el. A győzelmükkel a szlovákok is biztosították helyüket a legjobb nyolc között, míg a fehéroroszok továbbra is nyeretlenek maradtak a középdöntőben.

Az alsóházban a lettek az utolsó forduló eredményétől függetlenül már biztosították helyüket a jövő évi, kanadai rendezésű világbajnokságon, miután négy góllal verték az osztrákokat.

Az ukránok pedig Norvégia egygólos legyőzésével életben tartották bentmaradási esélyeiket.

A zárókör előtt az ukránoknak három, a norvégoknak kettő, az oszrákoknak egy pontjuk van.