Daniel Briere mesterhármast lőtt a Tampának

2006.12.06. 09:51
Az NHL, az észak-amerikai jégkorongbajnokság alapszakaszában szomorú napja lehetett a pályaválasztóknak, nem beszélve a hazai drukkerekről, hiszen saját otthonában kapott ki a Toronto, a NY Islanders, a Pittsburgh, a Tampa Bay, a St. Louis és a Colorado. Utóbbi ráadásul gólt sem tudott ütni a három gólt vágó, győztes Columbusnak.
Michael Peca (Toronto Maple Leafs, balra) egyszer késztette megadásra Johan Hedberget (Atlanta Thrashers), de a végén a kapus örülhetett a győzelemnek
Reuters
Reuters

A vendégkapuban Norrena mind a 42 kapujára tartó lövést hatástalanította - 21-t a második harmadban -, a vendégeknek viszont 21 is elég volt a három, győzelmet jelentő gólhoz.

Ez az összecsapás volt a Colorado ezredik NHL-mérkőzése, amióta Denverből elköltözött a csapat az 1995-96-s szezonban: az Avalanche 1995. október hatodikán a Detroit elleni 3-2-s győzelemmel indított. A Colorado az utóbbi öt mérkőzésen 21 emberhátrányos helyzetet zárt kapott gól nélkül, ezúttal négyet.

Igazi dráma volt Torontóban, ahol Tucker és Peca egy-egy góljával a házigazdák az első harmad végére kétgólos előnyre tettek szert. Miután a második felvonásban nem esett gól, okkal-joggal hihették, olyan nagy bajuk a találkozón már nem lehet. Tévedtek.

A vendégek 29 rontott lehetőség után emberelőnyös szituációból szépítettek a 44. perc végén Metropolit révén. Aztán ugyanő kiosztott két asszisztot, amelyeket Kozlov váltott gólra és máris átvették a vezetést a vendégek. Az addig remeklő Raycroft elbizonytalandott – a befejező részben hét lövésből négyet kapott -, Hossa találata után már eldőlni látszott a találkozó, a kegyelemdöfést Kovalcsuk adta meg, de ő már az üres kapuba talált be. A Toronto a második harmadban kapott hat(!) kétperces kisbüntetésének köszönhetően igencsak elfáradt a végére.

Darren McCarty (Calgary Flames, balra) és Mike Commodore (Carolina Hurricanes, jobbra) kőkemény randija
Reuters

A mezőny legjobbjának választott Heatley duplázott a vendég Ottawában: ő lőtte csapata és a találkozó első, valamint utolsó gólját a New York Islanders elleni győztes mérkőzésen.

Pittsburghben 2-2-s mérkőzésállást követően Jokinen 55. percben lőtt gólja döntött, a vendég Florida javára.

A Tampa Bay hazai pályán már az első perc végén vezetést szerzett ugyan, ám aztán jöttek a vendégek, nem is akárhogyan. A Buffalóban Briere triplát vágott, a negyediket Drury hozta össze. A mesterhármast jegyző 29 éves támadó 13 gólnál jár a szezonban, NHL-pályafutása során 143-t szerzett összesen.

Csúnya vereségnek nézett elébe a St. Louis hazai pályán, hiszen a vendég Detroit már öttel vezetett, amikor a hazaiak Brewer révén az 57. percben legalább a becsületgóljukat begyűrték. Dacjuk tizenöt góltalan mérkőzést követően talált be újra az ellenfél kapujába, a szezonban már négy találatnál jár.

Mindössze két találkozót követően örülhettek a vendéglátók. A Calgary sima hármassal intézte el az ugyancsak gólképtelen bajnoki címvédő Carolina Hurricanst.

A Flames hálóőre, Kiprusoff 23 kapuralövést védett, a vendégek különösen az első és a második harmadban nem nagyon tették próbára tudását és formáját, előbb öt, majd nyolc alkalommal próbálkoztak. A Calgary nyolcadik hazai találkozóját nyerte meg egymás után vereség nélkül.

A Minnesota szerényebben örülhetett hazai győzelmének, hiszen csak a szétlövésben múlta felül a Chicagót. A találkozó 2-2-s döntetlennel, a hosszabbítás 0-0-lal, a büntetőpárbaj a hatodik pár végén 3-2-vel zárult.