Tampa-rémálom Buffalóban

KRASZ EMILKRASZ EMIL
2006.11.21. 11:55
Az NHL, az észak-amerikai jégkorongbajnokság alapszakaszában Philadelphiában nyert a Pittsburgh. Különben sem ment rosszul a vendégeknek úgy összességében nézve a játéknapon, hiszen a Florida Bostonban tudott győzni és a Nashville is jobbnak bizonyult vendéglátójánál, a Columbus együttesénél.
Ez kemény volt! Aki a kapuvas keménységét fejével teszteli, az Dany Heatley (Ottawa Senators), Manny Fernandezt (Minnesota Wild) ez kevésbé érdekli, a kapus inkább a koronggal törődne
Reuters
Reuters

NHL-ALAPSZAKASZ:

• Buffalo Sabres-Tampa Bay Lightning 7-2 (0-1, 7-0, 0-1)
  • Philadelphia Flyers-Pittsburgh Penguins 3-5 (0-3, 2-2, 1-0)
  • Boston Bruins-Florida Panthers 2-3 (0-1, 0-1, 2-1)
  • Columbus Blue Jackets-Nashville Predators 1-3 (0-1, 0-2, 1-0)
  • Ottawa Senators-Minnesota Wild 5-3 (3-0, 1-1, 1-2)
  • Toronto Maple Leafs-New York Islanders 4-2 (3-1, 0-1, 1-0)
  • Dallas Stars-Colorado Avalanche 5-4 (2-2, 1-1, 1-2)

A játéknap a duplázóké volt: Murray (Boston), St. Louis (Tampa), Gaustad, Vanek (mindkettő Buffalo), Svatos (Colorado) és Morrow (Dallas) is kétszer-kétszer vette be az ellenfél kapuját, más kérdés, többen közülük hiába, hiszen csapatuk vereséget szenvedett.

A Buffalo nagyon megszórta a Tampát, utóbbiak vasárnap este a New York Rangers vendégeként is kaptak egy négyest, hétfőn ehhez hetet tehettek hozzá, nincsenek éppen jó formában. Pedig a hétfő esti találkozón két harmadot is megnyertek 1-0-ra, de az a második felvonás 0-7-je(!) nem jött éppen jókor.

A hazaiak célzásával sem volt különösebb gond a második felvonásban, gyakorlatilag minden második lövésük a hálóban kötött ki -13 lövésből hét gól -, és csak kétszer kellett ehhez létszámfölényben lenniük. Így hiába foglalta keretbe a mérkőzést a vendégoldalon koszorúzó St. Louis két gólja, csúfos vereség lett a mérkőzés vége a vendégek számára.

Az első harmadban háromgólos előnyre tettek szert a Pingvinek Philadelphiában – LeClair, Moore és Whitney volt eredményes -, amely nagyon jól jött a későn ébredő, mindhárom találatukat emberelőnyös szituációból szerző hazaiak ellen.

Rés a pajzson, pedig a spárga tanítanivaló. Aki észrevette, az a szélső Jeff O'Neill (Toronto Maple Leafs), aki ennek a próbálkozásnak az útját állná, az a kapus Rick DiPietro (New York Islanders)
Reuters

A Flyers klubvezetői a 2007-08-s szezon végégig meghosszabbították John Stevens vezetőedző szerződését, aki a rossz rajt után október 22-én váltotta elődjét Ken Hitchcockot. Az igazsághoz tartozik, a Philadelhia azóta is inkább csak nevében szárnyal, a Keleti-főcsoport utolós helyén állnak, mérlegük Stevensszel 13 mérkőzés alatt négy győzelem, nyolc vereség és egy hosszabbításos vereség.

Tizenöt másodperc nem nagy idő, egy korongmeccsen sem az, mindössze ennyit kellett volna kibírnia a találkozón 23 lövést hatástalanító Vokounnak, a Nashville kapusának a Columbus elleni idegenbeli találkozó ahhoz, hogy shutout-tal zárjon. Nem sikerült, igaz csapata biztos győzelmét ez nem egyáltalán nem veszélyeztette.

Az Ottawa hazai pályán négygólos előnyre tett szert – ebből hármat az első felvonásban vágtak -, amikor a Minnesota két góllal szépített, sokkal többre azonban nem futotta a vendégek erejéből.

Stavos duplájával szerzett előnyt a Colorado Dallasban a Stars ellen, de a hazaiak Morrow két találatával az első felvonás hajrájában előbb 2:46 perc alatt egyenlítettek, majd a második felvonásban már a vezetést is átvették.

Nem rogytak meg azonban a vendégek, akik ugyancsak egyenlíteni tudtak, majd a vezetést is visszavették. Lindros révén azonban az 52. percben megint csak egyenlített a Stars, majd 2:18 perccel később Miettinen takarásból elengedett lövésével a győzelmet jelentő gólt is berámolta.