Ligue 1: Mbappé nélkül is győzelemmel hangolt a PSG a BL-re

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.02.10. 19:01
Három gólt ünnepelhettek a párizsiak szombat este (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain hazai pályán 3–1-re legyőzte a Lille-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójának szombati játéknapján, és megerősítette helyét a tabella élén. A legutóbbi idény ezüstérmese, a Lens szintén 3–1-re verte meg vendégét, a Strasbourg-t, ezzel hármas győzelmi sorozatot épített.

PSG–LILLE 3–1

Meglepetésre a Lille szerezte meg a vezetést Párizsban: a 6. percben Tiago Santos kavarta meg a hazai védelem bal oldalát, középre játszott, és a lepattanó labdát Yusuf Yazici közelről a kapuba vágta, 0–1 (VIDEÓ ITT!).

Nem sokáig tartott az előny: a 10. percben, eredményes letámadás nyomán Ousmane Dembélé önzetlen passzából Goncalo Ramos közeli lövéssel egyenlített (1–1, VIDEÓ ITT!), hat perccel később pedig Fabián Ruiz középre lőtt labdájába Alexsandro olyan balszerencsésen rúgott bele, hogy öngól lett a vége (2–1, VIDEÓ ITT!).

A hajrában Randal Kolo Muani is betalált (3–1), így a PSG a kisebb sérülés miatt pihentetett Kylian Mbappé nélkül is kétgólos győzelemmel melegített a Real Sociedad elleni jövő heti BL-nyolcaddöntőre.

LENS–STRASBOURG 3–1

Az első fél órában Elye Wahi és David Pereira Da Costa összjátékaiból mindketten lőttek egy-egy gólt, majd a fordulás után betalált Florian Sotoca is, aki az első félidő hazai góljaiban is benne volt.

A Lens sorozatban a harmadik bajnoki meccsét nyerte meg, közelít az élbolyhoz, a Strasbourg egy hosszabb veretlenségi sorozat után egymás után másodszor vesztett bajnokit.

Egy kis stat: a bajnoki rajtnál kissé beragadó Lens a 6. forduló óta 34 pontot kasszírozott, ennél többet csak a PSG (39) szerzett ebben az időszakban. (Stats Foot)

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ, szombati mérkőzések
PSG–Lille 3–1 (G. Ramos 10., Alexsandro 17. – öngól, Kolo Muani 80., ill. Yazici 6.)
Lens–Strasbourg 3–1 (Wahi 16., Pereira Da Costa 30., Sotoca 58., ill. Delaine 43.)