Ligue 1: nyolc perc alatt két gólt lőve nyert a Nantes

B. A.B. A.
2023.10.06. 23:00
Moses Simon (jobbra) ezúttal csak kapufáig jutott, a Nantes így is behúzta a győzelmet (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. fordulójának első mérkőzésén a Nantes 2–1-re nyert a Strasbourg vendégeként.

Az első félidő kevés izgalmat és helyzetet hozott, majd a szünet után felélénkült a vendég Nantes. Egy gyengécske beadást nem tudtak kivágni a Strasbourg védői, a labda Marcus Cocóhoz pattant, aki az ötösön belül a kapuba bombázott az 50. percben. 0–1

Nem sokkal később tűzijátékot rendezett a hazai kapu előtt a Nantes. Előbb Simon fejelt a kapufára, majd a kipattanót Mollet küldte kapura, Sels hárított. Ekkor érkezett Samuel Moutoussamy és a harmadik próbálkozás már gólt ért. 0–2

A hajrában Moise Sahi Dion szépített, a Nantes harmadik győzelmét aratta a bajnokságban, míg a Strasbourg negyedszer szenvedett vereséget.