Ligue 1: Bölöni csapata ikszelt, Nego kiosztott egy gólpasszt

B. A.B. A.
2023.09.03. 17:03
Bölöni László vezette Metz döntetlent játszott a Reims ellen (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójában a Loic Negóval felálló Le Havre a Lorient ellen szerezte meg idénybeli első győzelmét. A Lille korai szabadrúgásgóllal nyert, míg a Bölöni László vezette Metz döntetlent játszott a Reims ellen.

METZ–REIMS

Bölöni László csapata, a Metz már a hetedik percben vezetést szerzett a Reims ellen. Cheikh Sabaly távoli lövése után a labda a jobb felső sarokban kötött ki. A bajnokságban eddig egy döntetlennel, egy vereséggel és egy győzelemmel álló Metz azonban nem sokáig örülhetett a vezetésnek. Oumar Diakité gyönyörűen tekerte a labdát a hálóba a tizenhatoson kívülről a 17. percben.

A második félidő elején fordított a vendégcsapat. Az egyenlítő találat előtti gólpasszt kiosztó Teddy Teuma a kapusról kijövő labdát lőtte a jobb alsó sarokba. Bölöni a 62. percben becserélte Ablie Jallow-t, a gambiai csatár egy perccel később pedig távoli lövéssel ki is egyenlített. A hátralévő fél órában több gól nem született, az újonc Metz megszerezte ötödik pontját a bajnokságban.

LE HAVRE–LORIENT

A Loic Negóval a kezdőcsapatban felálló Le Havre a Lorient csapatát fogadta. A 32 éves védő előtt adódott a mérkőzés első lehetősége, lövése azonban a kapu fölött szállt el. A második játékrészben is a magyar válogatott játékos volt a főszereplő. Nego pontos passzolt Daler Kuzjajevhez, aki megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

Bő tíz perccel később megduplázta előnyét a vendéglátó: remek összjáték végén Nabil Alioui talált a jobb alsóba. A 3–0-s végeredményt a hosszabbítás hatodik percében a csereként beálló Nolan Mbemba állította be, a Le Havre ezzel megszerezte idénybeli első győzelmét.

LILLE–MONTPELLIER

A Lille és a Montpellier is elvesztette legutóbbi bajnokiját, így most egymás ellen javíthattak. A hazai együttes Yusuf Yazici második percben szerzett szabadrúgásgóljával került előnybe, amelyet próbált növelni, több helyzetet is kidolgozott, gólt azonban a Montpellier szerzett. Viszont Arnaud Nordin találatát les miatt utóbb érvénytelenítette a játékvezető, így a Lille otthon tartotta a három pontot.

NICE–STRASBOURG

A Nice eddigi mindhárom bajnokija döntetlennel végződött, míg a Strasbourg két győzelem mellett csak a Monacotól kapott ki. Az első félidőben több komoly gólszerzési lehetősége volt a hazaiaknak, a kapufa vagy Matz Sels viszont mindig védett. Youcef Atal a kapu bal oldalába tartó lövésénél még Sels is tehetetlen volt a hosszabbítás második percében.

A 67. percben Terem Moffi rázta le a védőjét, majd a tizenhatos vonaláról a jobb kapufára tekert. Nyolc perccel később már a kapufa sem állította meg a 24 éves nigériait, aki a kimozduló Selst átemelve talált a hálóba. A Nice tehát három döntetlen után megszerezte első győzelmét is.

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ
Le Havre–Lorient 3–0
(Kuzjajev 53., Alioui 70., Mbemba 90+6.)
Lille–Montpellier 1–0 (Yacizi 2.)
Metz–Reims 2–2 (Sabaly 7., Yallow 63., ill. Diakité 17., Teuma 52.)
Nice–Strasbourg 2–0 (Atal 45+1., Moffi 75.)

KÉSŐBB
20.45: Lyon–PSG

KORÁBBAN
Monaco–Lens 3–0 (Singo 24., Golovin 36., Maripán 59.)
Brest–Rennes 0–0
Nantes–Marseille 1–1 (Mosztafa Mohamed 39., ill. I. Sarr 4.)
Kiállítva: Meupiyou (Nantes, 9.)
Toulouse–Clermont 2–2 (Abuhal 8., Magri 14., ill. Kyei 34. – 11-esből, Ogier 90+6.)