Ligue 1: Mbappé duplájával nyert a PSG az Auxerre vendégeként

B. A.B. A.
2023.05.21. 22:48
Mbappé két góljával nyert a PSG (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójának zárómérkőzésén a PSG Kylian Mbappé két góljának köszönhetően hozta a kötelezőt az Auxerre ellen, visszaállítva a hatpontos előnyét a Lens előtt.

Az Auxerre több mint tíz éve nem tudja legyőzni a Paris Saint-Germaint, és a párizsiak esélyeshez méltóan is kezdtek. Kylian Mbappé már nyolc perc alatt duplázott. Előbb Fabián Ruiz ugratta ki a franciát, aki pár csel után a rövid felsőbe vágta a labdát, majd Lionel Messi asszisztjából lőtt a kapu bal alsó sarkába.

A hazaiaknak volt esélyük a szépítésre, azonban Rayan Raveloson lövése a kapufán csattant a 38. percben. Ami nem jött össze az első félidőben, az sikerült a másodikban. Nuno da Costa csúsztatta meg a kapuskirúgást, ezzel indítva Lassine Sinayokót, aki Gianluigi Donnarumma hóna alatt a kapuba talált.

A hajrában Mbappé harmadszor is betalált, azonban a gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A PSG 2–1-re nyert az Auxerre otthonában, így előnye ismét hat pont a tabella élén a második helyezett Lens előtt.

FRANCIA LIGUE 1
36. FORDULÓ

Auxerre–PSG 1–2 (Sinayoko 50. ill. Mbappé 6., 8.)

KORÁBBAN
Brest–Clermont 2–1 (Honorat 45., Mounié 48., ill. Neto Borges 43.)
Nice–Toulouse 0–0
Reims–Angers 2–2
(Ito 10., Balogun 54., ill. Sabanovic 46., Abdelli 60.)
Troyes–Strasbourg 1–1 (Rony Lopes 73., ill. H. Diarra 27.)

Kiállítva: Gallon (58.), ill. Djiku (71.)
Lorient–Lens 1–3 (Faivre 6., ill. Sotoca 20., Thomasson 25., Fofana 87.)
Ajaccio–Rennes 0–5 (Santamaria 14., Gouiri 32., 40., 71., Doku 37.)
Kiállítva: Alphonse (61., Ajaccio)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lille–Marseille 2–1
(J. David 50. – 11-esből, Bamba 72., ill. Clauss 29.)
Nantes–Montpellier 0–3 (Ferri 38., Nordin 47., Sacko 88.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lyon–Monaco 3–1 (Lacazette 38., Caqueret 57., Cherki 78., ill. Ben Yedder 2. – 11-esből)