Besic jó, Messi jobb: Argentína legyőzte Boszniát

2014.06.15. 23:53
Lionel Messit nem tudták végig kikapcsolni Muhamed Besicék (Fotó: Reuters)
Az argentin labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát, amely története első világbajnoki mérkőzését játszotta. Muhamed Besic, a Ferencváros bosnyák védője végigjátszotta a találkozót.

VB 2014
F-CSOPORT
Argentína–Bosznia-Hercegovina 2–1 (1–0)
Rio de Janeiro
,
Maracana (Estádio Jornalista Mário Filho). Vezette: Joel Aguilar (salvadori)
ARGENTÍNA:
Romero – Zabaleta, Garay, Campagnaro (Gago, a szünetben), F. Fernández, Rojo – M. Rodríguez (Higuaín, a szünetben), Mascherano, Di María – Agüero (Biglia, 87.), Messi. Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella
BOSZNIA-HERCEGOVINA:
Begovic – Mujdza (Ibisevic, 69.), Bicakcic, Spahic, Lulic – Kolasinac, Besic – Pjanic, Misimovic (Medunjanin, 74.), Hajrovic (Visca, 71.) – Dzeko. Szövetségi kapitány: Safet Susic
Gólszerző: Kolasinac (3. – öngól), Messi (65.), ill. Ibisevic (84.)

Alig vártuk, hogy kibontakozzon a mérkőzésen a Muhamed Besic–Lionel Messi párharc, mégsem sokáig ízlelgethettük a tényt, hogy egy magyarországi, jelesül Ferencváros-játékos fogja a világ legértékesebb játékosát, ugyanis egy szerencsétlen megmozdulás került előtérbe. A 3. perc elején történt, hogy az argentinok tízese ívelt be balról a kapu elé, a megcsúsztatott labdába pedig Sead Kolasinac ért bele szerencsétlenül, Asmir Begovic tehetetlen volt, a labda a bal alsóban kötött ki. Szögezzük le: Besic nem tehetett a találatról, amely már a 3. öngól volt a vb-n, és amúgy minden idők leggyorsabbja a kategóriában. 1–0

Mondhatni, hogy a gyors gól nem tett jót a mérkőzés színvonalának: argentin mezőnyfölény és kevés helyzet jellemezte az összecsapást. Izet Hajrovic csak kevéssel maradt le a labdáról egy kiugrás után, Miralem Pjanic szabadrúgása a sorfal tagjaira jelentett csak veszélyt, Maxi Rodríguez lövése szállt jócskán fölé – az első fél órában ezek már feljegyzésre érdemes események voltak.

Az öngól utáni első, izgalomfokozó esemény Senad Lulic nevéhez volt köthető, a támadó fejese után Sergio Romero nagy nyújtózkodással mentett. És a szünetig is többször jutottak a kapu közelébe a bosnyákok, mint az albiceleste, így egyik csapat sem vonulhatott túl elégedetten a félidőre, amit jól jelzett Alejandro Sabella két cseréje is, jött Fernando Gago és Gonzalo Higuaín, és a második félidőre átállt 4–3–3-ra a dél-amerikai gárda.

Intenzitásában ettől sem változott sokat a mérkőzés képe: a nagy összpontosításban kevés ötletesség jelent meg. Hajrovic többször is aktivizálta magát, középre tartó lövésnél azonban nem jutott tovább, Sergio Romero pedig mindkétszer a helyén volt.

A félidő közepén Lionel Messi viszont felpörögni látszott, egyre többször sikerült összejátszania Agüeróval és Higuaínnal, s azt követően, hogy egy minutummal korábban csúnyán fölé rúgott egy szabadrúgást, a 65. percben utóbbitól kapott labdával megindult, és 18 méterről a kapuba lőtt. Tegyük hozzá: a menteni igyekvő Besicet saját csapattársa, Ermin Bicakcic vágta fel közvetlenül a lövés előtt. 2–0

Safet Susic frissített a csapaton, de a hit mintha elszállt volna a kék mezesekből. Aztán a 84. percben váratlanul mégis szépítettek az európaiak: Lulic remek kiugratása után a csereember, Vedad Ibisevic – akinek gyakorlatilag az volt az első értékelhető megmozdulása – elgurította a labdát Romero alatt. 2–1

Bosznia nem vallott szégyent világbajnoki bemutatkozó mérkőzésén, de az egyenlítésre nem volt igazi esélye a hajrában: Argentína 2–1-es sikerével megszerezte a három pontot. A végeredmény azt jelenti, a vb tizenegyedik találkozóján sem született döntetlen!

A csoport másik mérkőzését, az Irán–Nigéria találkozót hétfő 21 órakor rendezik.