Gareth Bale vezérletével Wales leiskolázta az oroszokat

2016.06.20. 20:51
Wales válogatottja 3–0-ra legyőzte Oroszországot a labdarúgó Európa-bajnokság hétfői játéknapján. Wales csoportelsőként jutott be a nyolcaddöntőbe, Oroszország kiesett.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
OROSZORSZÁG–WALES 0–3 (0–2)
Toulouse, Stadium de Toulouse, 28 840 néző. Vezette: Eriksson (svéd)
OROSZORSZÁG: Akinfejev – Szmolnyikov, V. Berezuckij (A. Berezuckij, a szünetben), Ignasevics, Kombarov – Mamajev, Glusakov – Szmolov (Szamedov, 70.), Sirokov (Golovin, 52.), Kokorin – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij
WALES: Hennessey – Gunter, Chester, A. Williams, Davies, N. Taylor – Allen (Edwards, 72.), Ledley (King, 76.), Ramsey – Bale (Church, 83.), Vokes. Szövetségi kapitány: Chris Coleman
Gólszerző: Ramsey (11.), N. Taylor (20.), Bale (67.)LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
Gólszerző: Ramsey (11.), N. Taylor (20.), Bale (67.)

A meccs online közvetítését itt találja.

4. Oroszország 3 1 2 2–6 –4 1

• Wales és Anglia továbbjutott, Szlovákia sorsa a további eredményektől függ.

Az orosz válogatott a győzelmi kényszer terhével lépett pályára – ehhez képest olyan korán kétgólos hátrányba került, mint még egyetlen csapat sem ezen az Európa-bajnokságon.

Már az első walesi akcióban ott bujkált a gólveszély, és a 11. percben meg is született az első gól: a leshatárról kiugró Aaron Ramsey mattolta Igor Akinfejev kapust (0–1). A 20. percben újabb orosz labdavesztésre épült gyors walesi támadás, és a felfutó balhátvéd, Neil Taylor a kapusról kipattanó saját labdáját a hálóba vágta (0–2).

S hát lehetett volna nagyobb is a különbség. A szbornaja mintha nem lett volna felkészülve Gareth Bale gyorsaságára, arra meg végképp nem, hogy a további kilenc walesi mezőnyjátékos nem csupán a Real Madrid világklasszisát bámulni és kiszolgálni jött az Európa-bajnokságra.

A piros mezesek rendszerint játszi könnyedséggel hatástalanították az orosz támadásokat, elsősorban Ramsey és Bale sebességét kihasználva villámgyorsan áttrappoltak a túlsó térfélre, és az első félidőben olyan sokszor találták el a kaput (9), mint még egyetlen csapat sem ezen a tornán. Akinfejev kapuson és a nem tökéletesen helyezett labdákon múlt, hogy nem lett kiütés már az első félidőben.

Az oroszoknak a szünetbeli Berezuckij–Berezuckij csere hatékonyságán túl egy reményük maradt: hogy a maguk által diktált nagy tempó sokat kivett a walesiekből az első félidőben. Csalatkozniuk kellett. Chris Coleman legénysége továbbra is képes volt gyors támadásokat építeni, és a 67. percben rákerült a pecsét az ítéletre: Ramsey nagyszerű labdával kiugratta a túl oldalon zárkózó és a rossz lescsapdán lyukat találó Bale-t, aki bal külsővel a hálóba pörgetett. 0–3

Bale a 22. gólját szerezte a válogatottban, amivel utolérte a walesi örökranglista negyedik helyén Dean Saunderst – és még egy statisztika: a cseh Milan Baros és a holland Ruud van Nistelrooy óta (2004) ő az első labdarúgó, aki három egymást követő Eb-mérkőzésen a kapuba talált.

A hátralévő játékidő nem hozott jelentős változást: az Európa-bajnokságon nyújtott játékával talán még a huligánjai viselkedésénél is nagyobb csalódást okozó Oroszország lagymatagon és meglehetősen szervezetlenül erőlködött a szépítésért, Wales pedig – most már egy fokozattal érthetően visszakapcsolva – magabiztosan őrizte előnyét.

Wales sokakat meglepve csoportelsőként jutott tovább, Oroszország nyeretlenül kiesett.