Vb 2022: a svédek legyőzték a spanyolokat, román siker Izlandon

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.09.02. 22:38
Volt oka a svédeknek az örömre (Fotó: AFP)
A világbajnoki selejtezősorozat B-csoportjában Svédország 2–1-re legyőzte Spanyolországot, Koszovó pedig Grúzia otthonában aratott diadalt. A J jelű hatosban német és román siker született idegenben, míg Észak-Macedónia hazai pályán ikszelt az éllovas örményekkel.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
4. FORDULÓ

B-CSOPORT
Grúzia–Koszovó 0–1
(Hocsolava 18. – öngól)
Svédország–Spanyolország 2–1 (Isak 6., Claesson 57., ill. Soler 4.)

A spanyol válogatott Carlos Soler révén már a negyedik percben megszerezte a vezetést, ám Alexander Isak szinte rögtön egyenlített. Végül nemcsak egalizálni, győzni is sikerült az északiaknak: Viktor Claesson az 57. percben döntötte el a mérkőzést. A BBC információi szerint a spanyolok 66 világbajnoki selejtezőmérkőzés után először veszítettek – legutóbb erre 1993-ban, Dánia ellen volt példa.

A koszovóiak remek támadást vezettek a 18. percben Grúziában, Vedat Muriqi fejelt gyönyörűen beadásból, de mivel a labda a grúz csapat védője, Davit Hocsolava fejéről pattant a kapuba, öngólnak minősítették.

J-CSOPORT
Izland–Románia 0–2 (Man 47., Stanciu 83.)
Liechtenstein–Németország 0–2
(Werner 41., L. Sané 77.)
Észak-Macedónia–Örményország 0–0

A J-csoportban Örményország veretlen maradt – Észak-Macedónia otthonában játszott 0–0-s döntetlent –, így továbbra is a tabella élén áll. Még úgy is, hogy Németország 2–0-ra nyert Liechtenstein otthonában. Románia a negyedik pozícióban tanyázik, épp az esti idegenbeli legyőzöttjét (0–2), Izlandot megelőzve.