Vb 2018: Szlovénia megadta Szlovákiának az esélyt

2017.10.08. 19:55
Harry Kane megint kicentizte az angol sikert (Fotó: AFP)
A szlovák labdarúgó-válogatott esélye maradt meg a pótselejtezőre, mivel 3–0-ra legyőzte Máltát, Skócia pedig hiába vezetett, csak ikszelt Szlovéniában. Az angolok – és Harry Kane – megint kicentizték.

Az biztos volt az utolsó forduló előtt, hogy Anglia egyenes ágon kijutott a világbajnokságra, miután Harry Kane 94. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte Szlovéniát.

A Tottenham klasszis támadója ezúttal is kicentizte, csak most nem a perceket, hanem a centiket illetően: az első félidő derekán megítélt büntetője a jobb oldali kapufáról pattant a hálóba. 0–1

Kane Alan Shearer 1998–1999-es teljesítménye óta az első angol, aki négy egymást követő idegenbeli meccsen is gólt szerez az angol válogatottban.

Újabb gól már nem esett a meccsen, az angolok így nyolc győzelemmel és két döntetlennel harcolták ki az első helyet a csoportban.

A második pozícióért a skótok indultak a legkedvezőbb helyzetből: egy szlovéniai győzelemmel bebiztosíthatták volna helyüket. Nem is indult rosszul a meccs a számukra, a 32. percben Leigh Griffiths góljával előnyhöz jutottak, de a fordulást követően a csereként beálló Roman Bezjak duplájával fordított Szlovénia (2–1). Erre a 88. percben Robert Snodgrass még felelni tudott, ráadásul Bostjan Cesar a 91. és a 92. percben is sárgát kapott, így a végjátékban emberelőnyben játszhattak a skótok. A győzelmet azonban – bárhogyan is szerették volna – nem tudták kiharcolni. 2–2

A szlovákok pedig köszönték szépen a lehetőséget: bár a szünetben még csak egy góllal vezettek Málta ellen, megerőltetés nélkül, 3–0-ra nyertek.

A pótselejtezős helye mindazonáltal még nem biztos a gárdának, a D- és az I-csoport eredményeitől függően ugyanis még az is előfordulhat, hogy a legrosszabb második helyet szerzi meg északi szomszédunk nemzeti együttese, így elbúcsúzik a küzdelmektől.