Vb 2018: Anglia továbbjutott, Skócia reménykedhet

2017.10.05. 22:41
Sterlingék (fehérben) is kijutottak a jövő évi vb-re (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-válogatott a tavaly októberi, ljubljanai 0–0-s mérkőzés után a Wembleyben egy 94. percben szerzett Kane-góllal győzött 1–0-ra Szlovénia ellen, ezzel csoportelső és világbajnoki résztvevő lett.

A meccs egyetlen gólja a ráadásban született, ezzel Anglia minden hazai meccsét megnyerte a kvalifikáció során.

A második helyért továbbra is óriási a versenyfutás, de Skócia helyzeti előnybe került azzal, hogy 67 percet emberelőnyben futballozva végül Skrtel öngóljával begyűrte Szlovákiát.

Gordon Strachan együttese ugyanis az utolsó két forduló előtt azt a lehetőséget élvezte, hogy saját kezében volt a sorsa: két győzelem biztos pótselejtezőt ér számára. A feladat „egyszerű”: az első tétel kipipálása után vasárnap nyernie kell Szlovéniában is, ellenkező esetben Szlovákia lesz a továbbjutó, hiszen nagy valószínűség szerint legyőzi hazai pályán Máltát (közben Szlovéniát csak máltai pontrablás és persze saját sikere juttathatja tovább).

Az F-csoport három mérkőzése közül Máltán két gól is született, a hazaiak a 23. percben egy hatalmas Agius-találattal szereztek vezetést (1–0).

Ezt a második félidő elején egy ugyancsak szép bombával Slivka kiegyenlítette (1–1).