Panama a szünetig bírta, aztán hengereltek a belgák

BACSKAI J. (közvetítés), NAGY-PÁL TAMÁS (összefoglaló)BACSKAI J. (közvetítés), NAGY-PÁL TAMÁS (összefoglaló)
2018.06.18. 18:53
Egy félidőn keresztül bírta ki a világbajnoki újonc Panama a toronymagas esélyes Belgium ellen kapott gól nélkül a G-csoport első mérkőzésén: a szünet után Dries Mertens szép kapáslövéssel nyitotta meg a gólok sorát, majd Romelu Lukaku duplázott, így a belgák 3–0-s győzelemmel kezdték a tornát.
Mertens indította meg a gólok sorát (Fotó: AFP) – A GALÉRIA MEGNYITÁSÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!

FIFA VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG
G-CSOPORT, 1. FORDULÓ
BELGIUM–PANAMA 3–0 (0–0)
Szocsi,
Fist Olimpiai Stadion, 43 257 néző, Vezette: Sikazwe (zambiai)
Belgium: Courtois – Alderweireld, Boyata, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel (Chadli, 90.), Carrasco (M. Dembélé, 74.) – Mertens (T. Hazard, 83.), R. Lukaku, E. Hazard. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez
Panama: Penedo – Murillo, R. Torres, Escobar, Davis – G. Gómez – Bárcenas (G. Torres, 63.), Cooper, Godoy, J. L. Rodríguez (I. Díaz, 63.) – B. Pérez (Tejada, 73.). Szövetségi kapitány: Hernán Darío Gómez
Gólszerző: Mertens (47.), Lukaku (69., 75.)
Sárga lap: Meunier (14.), Vertonghen (59.), De Bruyne (88.), ill. Davis (18.), Barcenas (45+2.), Cooper (49.), Murillo (51.), Godoy (57.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

TUNÉZIA–ANGLIA 1–2 (1–1)
Volgográd,
Volgográd Aréna, 41 064 néző, Vezette: Roldán (kolumbiai)
Tunézia: Hasszen (Ben Musztafa, 15.) – Meriah, Sz. Ben Jusszef, Bronn, Maalul – Szkiri, Badri, Szasszi – F. Ben Jusszef, Kazri (Kalifa, 85.), Szliti (Ben Amor, 74.). Szövetségi kapitány: Nabil Maalul
Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Lingard (Dier, 93.), Henderson, Dele Alli (Loftus-Cheek, 81.), A. Young – Sterling (Rashford, 68.), Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Gólszerző: Szasszi (36. – 11-esből), ill. Kane (11., 91.)

0

A sérült Vincent Kompany hiánya ide vagy oda, a belga válogatott így is toronymagas favoritnak számított a világbajnoki újonc Panama elleni mérkőzésen a G-csoport 1. fordulójában. Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Eden Hazard – csak néhány név (mondjuk a legnagyobbak) a Belgium csapatában játszó szupersztár kontingensből, akik miatt sokan az elődöntőbe várják a gárdát.

Panamai oldalon is találkozhattunk ismerős névvel, persze csak akkor, ha aktívan követjük a hazai NB I-et, ott volt ugyanis a kezdőcsapatban Aníbal Godoy, aki korábban a Budapest Honvéd játékosa volt.

LEHETSÉGES?

„Sí se puede, sí se puede” – azaz „Igen, lehetséges!” – üvöltötték a meccs előtt a hatalmas bulira készülő közép-amerikai szurkolók a Fist Olimpiai Stadionban, és bizakodásuk az első félidő végére is megmaradt, nem véletlenül. Mert bár volt olyan panamai játékos, aki már a himnuszukat sem bírta ki könnyek nélkül, a kapujukat meg tudták óvni a kapott góltól.

Természetesen a pálya felborult, Lukaku már az 1. percben lőhetett, nem sokkal később Yannick Carrasco már kaput is talált, majd Dries Mertens lövésénél bravúrt is be kellett mutatnia Jaime Penedo kapusnak.

A panamaiak a felezővonalat is csak hébe-hóba lépték át, akkor is igen tanácstalanul, ugyanakkor a belga rohamok is alábbhagytak, Hazard-ék ritkán tudták a labdabirtoklási fölényt helyzetre váltani, pedig a Chelsea játékosának még Román Torres is „segített”, de az oldalhálóba vágta ordító ziccerben az ajándék labdát. Hazard-hoz fűződött a másik legkomolyabb lehetőség is, amikor a bal alsó sarok felé tartó lövésére ért le a kapus, de nagyjából ennyi – tomboltak a szünetben a panamai szurkolók.

Sokatmondó adat az első félidőből, hogy Lukakunak csupán 7 labdaérintése volt, és az egyetlen belga volt, akinek a minden támadásban benne lévő De Bruyne nem adott sikeres passzt…

INKÁBB LEHETETLEN

Az a bizonyos jég nagyon gyorsan megtört a második félidőben, egészen pontosan a 47. percben, amikor is Román Torres fejelte ki a labdát, de Hazard megcsúsztatta, s Mertens 14 méterről hatalmas kapásgólt ragasztott a hosszú felsőbe (1–0).

A gól után a játék képe annyiban változott, hogy egy (nagyon) kicsit felbátorodtak a panamaiak, melynek eredményeképpen Michael Murillo került a védelem mögé, Thibaut Courtois-nak lábbal kellett nem kicsit védenie ahhoz, hogy ne egyenlítsen alig nyolc percen belül a vb-újonc.

Összességében azonban továbbra is hatalmas mezőnyfölényben játszottak a belgák, és a fölény az első félidővel ellentétben már helyzetekben és – a nagy számok törvénye alapján – gólokban is megmutatkozott: a 69. percben De Bruynének a mérkőzésen másodszor sikerült sikeresen Lukakuhoz passzolnia, ráadásul mesterien, jobb külsővel, s a csatár öt méterről a kapuba bólintott (2–0).

Nem sokat kellett várni a harmadikra: De Bruyne a saját tizenhatosa előtt szerzett labdát, indította a villámgyors kontrát, melynek végén Hazard Lukakut ugratta ki, aki szépen pörgetett a kapus fölött a hálóba (3–0).

A belgák így háromgólos győzelmet arattak és a második félidőben mutatott teljesítményük alapján valóban bizakodhatnak – bár Anglia ellen például már biztosan nem fér bele 45 percnyi pihenés…

BELGIUM
KAPUSOK: 13 Koen Casteels (Wolfsburg – Németország), 1 Thibaut Courtois (Chelsea – Anglia), 12 Simon Mignolet (Liverpool – Anglia)
VÉDŐK: 2 Toby Alderweireld (Tottenham – Anglia), 20 Dedryck Boyata (Celtic – Skócia), 4 Vincent Kompany (Manchester City – Anglia), 15 Thomas Meunier (PSG – Franciaország), 3 Thomas Vermaelen (Barcelona – Spanyolország), 5 Jan Vertonghen (Tottenham – Anglia)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 11 Yannick Carrasco (Talien Jifang – Kína), 7 Kevin De Bruyne (Manchester City – Anglia), 19 Mousa Dembélé (Tottenham – Anglia), 23 Leander Dendoncker (Anderlecht), 8 Marouane Fellaini (Manchester United – Anglia), 17 Youri Tielemans (Monaco – Franciaország), 6 Axel Witsel (Tiencsin Csüancsien – Kína)
TÁMADÓK: 21 Michy Batshuayi (Chelsea – Anglia), 22 Nacer Chadli (West Bromwich Albion – Anglia), 10 Eden Hazard (Chelsea – Anglia), 16 Thorgan Hazard (Borussia Mönchengladbach – Németország), 18 Adnan Januzaj (Real Sociedad – Spanyolország), 9 Romelu Lukaku (Manchester United – Anglia), 14 Dries Mertens (Napoli – Olaszország)
Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

PANAMA
KAPUSOK: 12 José Calderón (Chorrillo FC), 1 Jaime Penedo (Dinamo Bucuresti – Románia), 22 Álex Rodríguez (San Francisco FC)