Vb 2018: először tévedésből válogatták be, most az 5. vb-jén játszik

2018.06.17. 19:57
Manuel Neuer mint söprögető (Fotó: AFP)
A Németország–Mexikó mérkőzés (0–1) számos statisztikai érdekességgel szolgált. Ezek közül kiemelkedik Rafael Márquez teljesítménye, aki már az ötödik világbajnokságán lépett pályára.

A NÉMETORSZÁG–MEXIKÓ MÉRKŐZÉS ÉRDEKESSÉGEI

• A 16. percig kellett várni Neuer első tizenhatoson kívüli tisztázására.

• A legutóbbi kilenc mexikói vb-gólból hármat Javier Hernández szerzett, egyet pedig ő készített elő.

• Legutóbb a 2014-es vb-n, Ghána ellen volt hátrányban a német csapat. Azóta 563 perc telt el hátrány nélkül.

• A németek legutóbb az 1998-as vb-n tudtak úgy meccset nyerni, hogy ők kapták a találkozó első gólját. Akkor is Mexikó volt az ellenfél, most viszont még az egyenlítés sem sikerült nekik.

• A gólnál földrengést jelzett két rendszer is Mexikóban. A szurkolók ugrálásától.

• Az első félidőben kilenc, kaput találó próbálkozást jegyezhettünk fel, a 2006-os francia–togói meccs (10) óta nem volt ennyi egyik első játékrészben sem.

• Mexikó 10 kapura lövésig jutott a szünetig, legutóbb 1994-ben, Dél-Korea volt erre képes (szintén 10-ig jutott) Németország ellen vb-meccsen.

Guillermo Ochoa mexikói rekordot állított fel, kilenc védést mutatott be egy vb-meccsen.

Mexikó először verte meg vb-n Németországot. A korábbi három összecsapásukból kettőt a mostani címvédő nyert meg, egy döntetlen lett.

• A 21. században eddig csak egy címvédő (Brazília) kezdett győzelemmel a vb-ken

A NAP (EGYIK) HŐSE

Rafa Márquez az ötödik vb-jén lépett pályára, ezzel nem akármilyen legendák nyomába ért. Előtte csak Lothar Matthäus és a mexikói kapus, Antonio Carbajal volt erre képes (Gianluigi Buffon öt vb-n volt ott az olasz csapatban, de csak négyen jutott szóhoz). Ráadásul ő az első, aki öt vb-n is csapatkapitány!

Rafael Márquez (jobbra) a második mezőnyjátékos, aki öt vb-n lépett pályára (Fotó: AFP)

A Barcelona korábbi játékosa 1997. február 5-én mutatkozott be a mexikói válogatottban egy Ecuador elleni felkészülési mérkőzésen. A legenda szerint tévedésből léphetett pályára, Bora Milutinovics szövetségi kapitány ugyanis a klubtársát, a szintén az Atlasban futballozó César Márquezt akarta behívni. Azóta mindenesetre már túl van a 144. válogatottbeli fellépésén.

A maival ő lett a negyedik legidősebb vb-szereplő mezőnyjátékos. Ha Mexikó sokáig jut, harmadik is lehet.