Vb 2018: eltűnt egy gól, megváltozott a végeredmény

2017.06.07. 08:59
A Fidzsi-szigetek válogatottja kétgólos hátrányból 2–2-es döntetlent harcolt ki hazai pályán Új-Kaledónia ellen a 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének Óceániai zónájában. A szerdai meccs érdekessége, hogy eredetileg a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség és az Óceániai Labdarúgó-szövetség is 3–2-es fidzsi győzelmet kiáltott világgá, aztán eltűnt egy gól…

Az OFC tudósítása szerint 2–2-nél, az 58. percben Samuela Kautoga beadásából Christopher Wasasala a kapuba lőtt, a Fidzsi-szigetek ezzel vezetést szerzett, több mint fél órával később ki is ment a 3–2-es végeredmény – aztán néhány perc múlva a javítás: a végeredmény 2–2. (Fidzsi beszámolók szerint a játékvezető érvénytelenítette a gólt).

A meccs tétje (már a megtett fogadásokon túl) főképp a presztízs volt, hiszen korábban eldőlt: egyik csapat sem juthat be a zónadöntőbe – az A-csoport első helye Új-Zélandé.

VB 2018, SELEJTEZŐ, ÓCEÁNIAI ZÓNA
3.
SELEJTEZŐKÖR, A-CSOPORT
Fidzsi-szigetek–Új-Kaledónia 2–2 (Waqa 45+2., Krishna 54., ill. Wamowe 13., 24.)