A kanadai döntetlen után még inkább inog a kispad Eriksson alatt

2008.10.16. 15:20
Mexikó csak döntetlent ért el Kanadában a vb-selejtezők CONCACAF (Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség) zónájának harmadik köre 5. fordulójában, így csak az utolsó mérkőzésén harcolhatja ki a továbblépést a selejtezősorozat utolsó szakaszába. A továbbjutást már korábban kivívó Egyesült Államokat 2–1-re megverte Trinidad és Tobago, így a kis ország is ennek közelébe került.
Az Egyesült Államok legyőzése után nagyon értékes volt Dwight Yorke meze
Fotó: Reuters
Eddig is sokan támadták Mexikóban a válogatottat irányító Sven-Göran Erikssont, a Kanada vendégeként játszott 2–2-es döntetlen pedig újabb alapot adott a svéd szakember bírálóinak.

A kanadaiak kétszer is megszerezték a vezetést, de Mexikó mindkétszer egyenlíteni tudott az edmontoni találkozón. Eriksson válogatottja azonban ezzel együtt sem jutott még tovább a 2. csoportból (a négy csapatból az első kettő kerül a selejtező negyedik, utolsó szakaszába).

Az utolsó fordulóban Mexikónak legalább egy pontot kell szereznie Hondurasban ahhoz, hogy a Jamaica–Kanada mérkőzés végeredményétől függetlenül kivívja a továbbjutást.

Eriksson regnálása alatt egyébként a közép-amerikai válogatott három idegenbeli fellépésén még nyeretlen (egy barátságos és két selejtező mérkőzésen).

A térség másik állandó vb-résztvevője, az Egyesült Államok már a hét végén, Kuba 6–1-es legázolásával biztosította helyét a végső fázisban, így megtehette, hogy rendkívül fiatal csapattal álljon ki Trinidad és Tobago ellen.

A kis állam élt a kínálkozó lehetőséggel, és 2–1-re legyőzte az amerikaiakat. A győztes gólt az egykori manchesteri kedvenc, Dwight Yorke rúgta büntetőből, ezzel Trinidad és Tobago nagyon fontos három pontot szerzett.

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK, CONCACAF ZÓNA, 3. SZAKASZ, 5. FORDULÓ

1. CSOPORT
Kuba–Guatemala 2–1 (Colome 45. – 11-esből, Urgelles 87., ill. Papa 79.)
Trinidad és Tobago–Egyesült Államok 2–1 (Edwards 62., Yorke 79. – 11-esből, ill. Davies 75.)