Simán nyertek a szerbek, de maradt a csoport élén Magyarország

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.09.10. 20:40
A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők G-csoportjában Szerbia simán, 3–1-re nyert Litvániában.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK
6. FORDULÓ
G-CSOPORT

Litvánia–Szerbia 1–3 (Paulauskas 45., ill. A. Mitrovics 21., 32., 43.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

KORÁBBAN
Montenegró–Bulgária 2–1
(Szavics 45+1., Jovetics 90+6., ill. Borukov 79.)
Kiállítva:
Vujacsics (58., Montenegró)

„Sajnos a sportban előfordul, hogy az utolsó percekben gólt kap a csapat” – szomorkodott a litvániai kettő kettő után Sztevan Jovetics, a montenegróiak csatára, aki aztán pár nappal később eldöntötte a bolgárok elleni Eb-selejtezőt.

A 96. percben...

Feladta ezzel a leckét a szerbeknek és a magyaroknak is: a mi válogatottunk szabadnapos volt, a csehek ellen vívtunk vasárnap kemény mérkőzést, a szerbek pedig éppen Litvániába látogattak. Filip Kosztics, Dusan Vlahovics, Nemanja Radonjics, Nemanja Makszimovics és Sztrahinja Pavlovics a kispadra került a magyarok elleni kezdőcsapatból, játszott ellenben ALEKSZANDAR MITROVICS, aki szép fejes góllal megszerezte a vezetést.

Nem sokra rá Filip Mladenovics adott neki még egy gólpasszt, ezzel bő harminc perc után el is dőlt a mérkőzés és a három pont sorsa.

A szerb válogatott gólrekordere megszerezte a 55. találatát is a címeres mezben, a 100. válogatottságát ünneplő Tadics gólpassza után lett meg a klasszikus mesterhármas – a szünet előtt szépíteni tudott Gytis Paulauskas.

A hazaiak szövetségi kapitánya, az egykori remek csatár, Edgaras Jankauskas hármat cserélt a szünetben, de ez sem segített a csapatán, pedig a szerbek igencsak tartalékolták már az erőiket.

Beállt még a hajrá előtt Dusan Vlahovics, majd Lazar Szamardzsics is, de az eredmény már nem változott. Kihagytak pár helyzetet a szerbek – maradt a csoport élén Magyarország. 1–3