Eb 2020, I-csoport: Hazard-ék kiütötték idegenben az oroszokat

B. L.B. L.
2019.11.16. 19:58
Eden Hazard két góllal és egy gólpasszal vette ki részét a vendéggyőzelemből (Fotó: AFP)
Skócia labdarúgó-válogatottja idegenben 2–1-re legyőzte Ciprust, így megelőzte riválisát az Európa-bajnoki selejtezősorozat I-csoportjában. Az már korábban eldőlt, hogy egyenes ágon egyik csapat sem juthat ki a kontinensviadalra.

EB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ
I-CSOPORT
Ciprus–Skócia 1–2 (Efrem 47., ill. Christie 12., McGinn 53.)
San Marino–Kazahsztán 1–3 (Bernardi 77., ill. Zajnutgyinov 6., Szujumbajev 23., Scsetkin 27.)
Oroszország–Belgium 1–4 (Dzikija 79., ill. T. Hazard 19., E. Hazard 33., 40., R. Lukaku 72.)

Az első lehetőség a hazaiaké volt, Efrem lövésénél a labda látszólag a gólvonal mögé pattant a lécről, de ekkor még maradt a gól nélküli állás. A skótok a 12. percben jutottak előnyhöz, McGinn játszott a jobb szélen érkező Christie-hez, aki lopta a távot, majd 18 méterről a jobb felsőbe tekert (0–1). A második félidő elején szabadrúgást követően egyenlített a házigazda, a skót védők nem tudtak tisztázni, Efrem pedig kapásból óriási gólt vágott a bal felsőbe (1–1). A két szépségdíjas gól után egy kevésbé látványos esett, ez viszont döntőnek bizonyult, Taylor bal oldali beadása után McGinn talált a jobb alsóba (1–2).

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A csoportot már megnyerő belgák a már szintén továbbjutó oroszok otthonában léptek pályára, és egy félidő alatt ki is ütötték ellenfelüket. Előbb Eden Hazard passzából öccse, Thorgan lőtt a jobb felső sarokba, majd a Real Madrid sztárja duplázott, előbb Romelu Lukaku visszakészítése után lőtt a kapuba, majd Kevin De Bruyne pimasz passzát értékesítette. A második félidőben Lukaku is meglőtte szokásos gólját, végül Dzikija szépített – és szakította meg a belgák 782 perces szériáját, legutóbb ennyi ideje kaptak gólt. Maradt az 1–4, a belgák 27 ponttal és 34–2-es gólkülönbséggel állnak.