Eb 2020, I-csoport: a belgák kilencet vágtak, elsőként jutottak ki

2019.10.10. 22:37
Romelu Lukaku megszerezte az 50. gólját a válogatottban (Fotó: AFP)
Belgium 9–0-ra legyőzte San Marinót a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező I-csoportjában, ezzel pedig elsőként kijutott a kontinenstornára.

EB-SELEJTEZŐ
I-CSOPORT

Belgium–San Marino 9–0 (R. Lukaku 28., 41., Chadli 31., Broli 35. – öngól, Alderweireld 43., Tielemans 45+1., Benteke 80., Verschaeren 84. – 11-esből, Castagne 90.)
Oroszország–Skócia 4–0 (Dzjuba 57., 70., Ozdojev 60., Golovin 84.)
Korábban

Kazahsztán–Ciprus 1–2 (Jerlanov 34., ill. Szotiriu 73., Ioannu 84.)

Habár a belga válogatott csupán a 28. percben kezdte meg a gólgyártást San Marino ellen, a szünetig hatot berámolt: Romelu Lukaku duplázott, ezzel pedig már 51 gólnál jár 83 mérkőzésen a válogatottban. Az Inter csatára mellett Nacer Chadli, Toby Alderweireld, és Youri Tielemans is betalált a játékrészben, továbbá egy öngól is született.

A második félidőt szintén álmoskásan kezdték a belgák, olyannyira, hogy a következő gól a hajrában született: Christian Benteke talált be. A végén még egy büntető is összejött, amelyet Yari Verschaeren sikeresen végrehajtott, majd Timothy Castagne alakította ki a végeredményt. Belgium ezzel a győzelemmel az első csapat lett, amely kijutott a 2020-as Európa-bajnokságra.

A csoport másik ebben az időpontban rendezett mérkőzésén, az Oroszország–Skócia összecsapáson a vendégek célja az egyenes ágon való kijutásra való esély megtartása lehetett, ám nem jártak sikerrel.

A gól nélküli első félidőt követően, az 58. percben Artyom Dzjuba szöglet után kapásból vette be a skótok kapuját, majd három perccel később Magomed Ozdojev hatalmas bombával duplázta meg a hazaiak előnyét. A 70. percben Dzjuba második gólját is megszerezte, majd a hajrában Alekszandr Golovin is betalált, az oroszok ezzel hatalmas lépést tettek az Eb-re való kijutás felé.