Eb 2020, D-csoport: Svájc és Dánia kijutott az Eb-re

I. SZ.I. SZ.
2019.11.18. 22:39
Dánia ikszelt Írországban, Svájc győzött Gibraltáron az Európa-bajnoki selejtezők D-csoportjának utolsó játéknapján, ezzel mindkét válogatott kijutott a nyári Európa-bajnokságra.

Az Írország–Dánia mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben. Az Írország–Dánia mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben.

Svájc már a 10. percben megszerezte a megnyugtató vezető gólt Gibraltáron: a pénteken Grúzia ellen hőssé váló Cédric Itten először kezdett a svájci nemzeti csapatban, és akárcsak három nappal korábbi becserélését, ezt is góllal hálálta meg.

Az állás meglepetésre az első félidőben már nem változott, de a szünetben a svájciak megbeszélhették, hogy gyorsan pontot kellene tenni az ügy végére. Tizenkét perc alatt újabb két találatot szereztek, és a gibraltári szépítésre is volt három válaszuk. Végül tehát hat gólnál álltak meg, és az írországi döntetlennek köszönhetően csoportelsőként jutottak ki a nyári Európa-bajnokságra.

EB 2020, SELEJTEZŐ
10. FORDULÓ, D-CSOPORT
Gibraltár–Svájc 1–6 (Styche 74, ill. Itten 10., 84., Vargas 50., Fassnacht 57., Benito 75., G. Xhaka 86.)
Írország–Dánia 1–1 (Doherty 85., ill. Braithwaite 73.)