F1: Párosan szép az élet, Hamiltoné az első edzés az Olasz GP-n

2017.09.01. 09:50
Hamilton bizonyult a leggyorsabbak a nyitányon (Fotó: twitter.com)
Egy héttel a Belga Nagydíj után Monzában folytatódik a Formula–1-es világbajnokság: a mezőny Monzába érkezett, ahol péntek délelőtt a helyenként esős első szabadedzésen a Mercedes bizonyult a leggyorsabbnak, és négy pilótáról is biztosan kiderült, hogy rajtbüntetést kap a vasárnapi futamra – különböző okok miatt.

Meglehetősen érdekes első szabadedzéssel kezdődött a Formula–1-es Olasz Nagydíj Monzában, és nem feltétlenül azért, mert a két Mercedes pilóta, Lewis Hamilton és Valtteri Bottas egymásra licitálva futotta a leggyorsabb köröket és végül a brit bizonyult a gyorsabbnak.

Október 8., 7.00: Japán Nagydíj

Még azt sem mondhatnánk különösebben meglepőnek, hogy a képzeletbeli második sort a Ferrari foglalja el, Sebastian Vettel négy századdal volt gyorsabb csapattársánál, Kimi Räikkönennél. Az már némileg meglepőbb, hogy a két Ferrari 1.115 illetve 1.152 másodperccel lassabbnak bizonyult Hamiltonnál.

A párok tovább is sorjáznak, az 5–6. helyen a két Red Bull zárt, Daniel Ricciardo hét századdal megelőzte Max Verstappent. A 7–8. helyen a Belgiumban egymással ismét összecsapó két Force India zárt, Sergio Pérez 8 századdal volt gyorsabb Esteban Oconnál.

Ami igazán érdekessé tette az edzést, az a tréning alatt a különböző pilóták vasárnapi futamra vonatkozó rajtbüntetéseiről szóló hírfolyam volt. Azt ugyan már a tréning előtt lehetett tudni, hogy Fernando Alonso McLarenjébe beszerelik az új fejlesztésű motort, majd a második edzésre visszateszik a Belgiumban – állítólag – meghibásodó használt erőforrást.

A lényeg: Alonso 35 helyes büntetést kapott. De szintén büntették Ricciardót, aki 20 helyet kapott az alkatrészkvóta átlépése miatt, és Verstappen is kapott 15 helyet a kvóta átlépése miatt. Rajtuk kívül még Carlos Sainz is kapott egy 10 helyes büntetést az edzés végén, amikor bejelentették a Toro Rossónál, hogy beszerelik az 5. MGU-H egységet az autójába.

Mindez csak az első szabadedzés volt, amelyen egyébként a Haasnál a tervekkel ellentétben nem ült autóba Antonio Giovinazzi. Az olasz kihagyásának oka az volt, folyamatosan lógott az eső lába – sőt, a vége felé meg is érkezett Monzába, és a Haas sok tapasztalatot akart gyűjteni a száraz pályán, amire Romain Grosjeannal volt több lehetősége.

Az edzés negatív meglepetését a betliző Renault-k hozták, miután Belgiumban jobban ment a csapatnak, és most csak a két Saubert tudta felülmúlni a francia istálló.

Folytatás délután 14.00 órakor a második szabadedzéssel.