F1: nem büntették Vettelt és Leclerc-t – megúszta a Ferrari

Vágólapra másolva!
2019.11.17. 22:27
A Formula–1-es Brazil Nagydíj leintése előtt öt körrel a két Ferrari, Sebastian Vettel és Charles Leclerc összeütköztek, ami miatt az akkor éppen a 4-5. helyen harcoló két piros autó versenyének vége szakadt. A leintést követően az FIA beidézte a pilótákat, s a Ferrari egy képviselőjét, hogy meghallgassák őket, s döntsenek az esetleges büntetésről.

Miután a versenyfelügyelők minden érintettet meghallgattak, úgy döntöttek, hogy nem büntetnek senkit az eset után. Indoklásként azt hozták fel, hogy mindkét pilótának lett volna módja elkerülni az ütközést, ám egyikük sem tette ezt meg.

 

 

A futam után az hamar kiderült, hogy Lewis Hamiltont öt másodpercre büntetik Alexander Albon megforgatásáért, amiről bővebben itt olvashatnak.

Legfrissebb hírek

Piastri a vereség ellenére is elégedett; Verstappen szerint a Red Bull egyszerűen gyenge Brazíliában

F1
12 órája

Norrisé a rajtelsőség Antonelli és Piastri előtt; Verstappen hatodik a brazíliai sprintidőmérőn

F1
14 órája

A McLaren az élen, a Red Bull és a Ferrari a mezőny végén a brazíliai nyitányon

F1
19 órája

Colapinto megmenekült – 2026-ban is az Alpine versenyzője lesz

F1
20 órája

Eső, sprint... káosz? Hogyan alakítja át a bajnoki küzdelmet a Sao Pauló-i Nagydíj?

F1
2025.11.06. 17:06

Közös lista: minden idők tíz legjobb Formula–1-es pilótája

F1
2025.11.03. 17:55

Wéber Gábor: Felipe Massa pere nem a világbajnoki címről, hanem 80 millió dollárról szól

F1
2025.11.02. 10:28

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
2025.10.27. 19:45
Ezek is érdekelhetik