Hamilton, Ricciardo és Rosberg bő egy tizedre egymástól

2014.05.24. 10:58
Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a 3. szabadedzésen (Fotó: Action Images)
Lewis Hamilton zárta az élen a Monacói Nagydíj 3. szabadedzését, de mögötte nem csapattársa, Nico Rosberg, hanem Daniel Ricciardo végzett a Red Bull-Renault-val. Az első három bő egy tizedmásodpercre volt egymástól. A negyedik Sebastian Vettel és a két Ferrari lemaradása sem nagy, ám a nagy forgalomban szinte lehetetlen volt tiszta kört megtenni. Délután 14 órától az időmérővel folytatódik a hercegségbeli száguldás.

Lewis Hamilton visszakormányozta az élre a Mercedest a Monacói Nagydíj 3. szabadedzésén, de csak 5 századmásodperc az előnye a 2. helyezett Daniel Ricciardóval szemben. Azaz a Red Bull valóban esélyes lehet arra, hogy megszorongassa, esetleg legyőzze az idén eddig utolérhetetlen német csapatot.

A szabadedzésen nagy forgalom volt, alig lehetett tiszta mért kört futni, a negyedik helyen záró Sebastian Vettelnek nem is sikerült ez a szuperlágy gumikon.

A Ferrari a harmadik erő, és érdekesség, hogy az első négyes mögött párban zárt a két-két Ferrari, Force India, Toro Rosso, McLaren, illetve Williams.

Az időmérő 14 órakor kezdődik, s a szabadedzés alapján Jules Bianchinak a Marussiával van oka a bizakodásra – hátha a kvalifikáció második szakaszába juthat.

Az időjárás ma nem tényező Monacóban, szikrázó napsütésben tartották meg a tréninget, és délután sem számítanak változásra – de a kaszinók városában ezt sohasem lehet biztosan tudni.

AZ EDZÉS PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁSA

12.01 A legvégén Räikkönennek is összejött egy tisztább kör, a 6. helyre jött fel Alonso mögé. Hamilton lett az első Ricciardo és Rosberg előtt.

11.59 Rosbergnek összejött egy tiszta kör, a de egy tizeddel elmaradt Hamiltontól, így csak 3. lett. Vergne kicsúszott a célegyenes végén, elkerülte a korlátokat.

11.57 Vettel és Hamilton is frusztrált, a német a forgalom miatt, az angol az alagútból kijövet elfékezte magát. Alonso az 5. helyen, elmaradt Rosberg lágy gumis körétől.

11.55 Hamilton az élen, de csak 5 századdal előzte meg Ricciardót. A két Ferrari és Rosberg is kijött szuperlágy gumikon. Szinte lehetetlen tiszta kört futni.

11.54 Vettel az újabb mért körén nagyon gyors volt, de forgalomba került, nem javított. Rosbergen és Ricciardón kívül mindenki a pályán.

Alonso a második szabadedzést az élen zárta, szombat délelőtt 5. lett (Fotó: Action Images)

11.52 Hamilton szuperlágy gumikon mért körön. Vettelhez hasonlóan az elsőt lazára veszi.

11.51 A másodikban már feljött a 2. helyre, pontosan négy tizeddel Ricciardo mögé. Mind a négy tizedet az utolsó szektorban vesztette el.

11.50 Nem is olyan gyorson, több másodperccel elmaradt Ricciardótól, a következő mért körére tartalékol a gumikkal.

11.49 Pérez a harmadik a szuperlágyakon, Vettel is gyors körön velük.

11.48 Ricciardo egy lassabb kör után ismét odalépett, a középső szektorban abszolút csúcsot ment, de nem tudott javítani a köridején.

11.45 Hamilton, aki a lágy gumikon abszolút legjobb szektort ment, mielőtt visszatért a boxba, arra panaszkodik, hogy alulkormányozott az autója.

11.43 Bianchi a lágyabb abroncsokkal feljött a 13. helyre, Ricciardo pedig 1:16.808-at autózva az élre száguldott. A Red Bull másfél másodpercet javult a szuperlágy gumikon.

Gumitípusok: lágy, szuperlágy
Körrekord: 1:13.532 (Kimi Räikkönen, McLaren, 2006)
Tavalyi pole pozíció: 1:13.876 (Nico Rosberg, Mercedes)
Tavalyi leggyorsabb kör: 1:16.577 (Sebastian Vettel, Red Bull)
Tavalyi dobogó: 1. Nico Rosberg (Mercedes), 2. Sebastian Vettel (Red Bull), 3. Mark Webber (Red Bull)
Eddigi versenyek Monacóban: 60
Győzelmek a pole-ból: 27
Győzelem a legrosszabb rajthelyről: Olivier Panis (1996) 14.
Győztesek a jelenlegi mezőnyből: Alonso 2, Räikkönen, Vettel, Button, Hamilton, Rosberg

11.38 Alonso az összes szektorában javított, de a két Red Bull mögött maradt. Az időmérőre hangol a mezőny, úgy tűnik, a rajthely a legfontosabb, az, hogy miképpen viselkedik az autó teli tankolva a szuperlágy gumikon, nem nagy talány – nincs szükség nehéz autós tesztre.

11.36 A többiek még nem erőltetik a szuperlágy gumikat, Rosberg a lágyakon javított 1:17.351-re, majdnem egy másodperccel a harmadik Vettel elé, míg Gutiérrez Kobajasi szuperlágy gumis körénél ment jobbat lágyakon.

11.34 Grosjean már a 6. helyen.

11.33 Ricciardo szerint az autója bizonytalanabb, mint csütörtökön „Nem hiszem, hogy sikerült előre lépnünk" – mondta a rádión.

11.31 Grosjean a szuperlágyakon. A 18. helyen állt, mielőtt feljött a 11. pozícióba a piros mintás abroncson. A következő két körében még gyorsabb lehet.

11.29 A hamarosan várható szuperlágy gumis menetek előtt Rosberg, Hamilton, Vettel, Ricciardo, Alonso, Magnussen, Räikkönen, Pérez, Massa, Vergne, Hülkenberg, Bottas, Button, Kvjat, Maldonado az első 15 sorrendje.

11.27 Vettel és Ricciardo a lágy gumis körei után 6 tizedre van Rosbergtől.

11.25 Kobajasi a szuperlágy gumikon a Sauberek elé ugrott, a 16. helyen áll. Ez volt a harmadik mért köre ezen a keveréken, amely keményebb, mint tavaly a lágy, ezért kell több kör, hogy ideális állapotba kerüljön – legalábbis 30 fok alatti aszfalton.

11.21 Beindult a két Red Bull, Ricciardo a 3., Vettel a 6. helyen. Az ausztrál 8 tizedre van Rosbergtől.

11.20 Alonso már a 3. helyen. Hamilton is javított, egy tizedre feljött Rosbergre.

11.19 Räikkönen és Vergne bejött Alonso elé. A Caterham pilótái már a szuperlágy gumikat használják.

11.18 Alonso túl az első mért körén, de csak a 15. vele. A másodikkal már az 5., Rosberg, Hamilton, Magnussen és Massa mögött.

11.16 Räikkönen a második körével bejött Magnussen és Button közé. A Ferrari a Kanadai Nagydíjra az eddiginél erősebb motort ígér.

11.15 A finn az 5. helyre jött fel a két Mercedes és a két McLaren mögé.

11.14 Räikkönen, akit az eső mellett váltóhiba is hátráltatott csütörtök délután, mért körbe kezdett. Alonsónak és a két Red Bullnak még nincs időeredménye.

11.11 Hamilton 1:18.175-tel a második, a két Mercedes mögött a két McLaren és Maldonado áll. Mindenki megtett már legalább egy kört.

11.10 Rosberg tovább gyorsul, 1:17.736-nál jár a lágy gumikon.

11.09 Rosberg 1:18.143-ra javított, Ericsson a célegyenes végén a macskaköves bukótérbe csúszott.

11.07 Rosberg másodikra 1:19.213-at ment. Tavaly 1:14.378-cal zárta a német elsőként ugyanezt a tréninget.

11.06 Ericsson 1:23.955-tel az élen, Rosberg első köre lassabb, mint a svédé. Magnussen mindkettőjüket megelőzte 1:22.568-cal.

11.05 Kobajasié az első mért kör, 1:25.959-cel. Már csak Chilton, Button és Sutil nem jött ki.

11.04 A két Red Bull azonnal visszajött, valóban sok a teendő. A Ferrarik nem fejezték be második körüket.

11.02 A versenyzők többsége egy kör után visszament a boxba, a két Ferrari kint maradt második körre.

11.00 Elkezdődött az edzés, Ricciardo vezérletével kocsik sora máris a pályán.

A pénteki jótékonysági divatbemutatón (balról): Bianchi, Gutiérrez, Chilton, Kvjat, Ericsson, Sutil, Ricciardo és Vergne

10.59 Az eső miatt eseménytelen második edzésen elszalasztott körözés egy részét ebben z órában pótolhatják a csapatok, várhatóan korán felkerülnek az autókra a szuperlágy gumik, hogy teli tankos hosszabb menettel is próbálkozzanak a pilóták.

10.58 A felhős-esős csütörtöki edzésnap után csodás az idő szombaton Monte-Carlóban, a levegő 20, az aszfalt 24 fokos.