F1: „Kimi nem úgy kért bocsánatot, ahogy én Sennától”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.10.14. 14:01
null
Kimi Räikkönen a honfitársa szerint nem jó bocsánatkérésben (Fotó: Action Images)
Kimi Räikkönen beszélt Valtteri Bottasszal, de nem feltétlenül kért bocsánatot honfitársától az Orosz Nagydíjon történt balesetük miatt, állítja a kétszeres világbajnok Mika Häkkinen, Valtteri Bottas egyik menedzsere.

Räikkönen a verseny utolsó körében próbálta megelőzni a harmadik helyen haladó Bottast, de manővere ütközéssel ért véget. A Williams pilótája kiesett, míg Räikkönen ötödikként ért célba, de időbüntetést kapott, és hivatalosan csak nyolcadik lett.

Räikkönen nem értette, miért büntették meg, s a csapatfőnöke is kiállt mellette.

„Tudtommal elbeszélgettek egymással az esetről– mondta Häkkinen. – Kimi nem úgy beszélt Valtterivel, mint én Ayrton Sennával az 1994-es aidai futamot követően. Ayrton nagyra becsülte, hogy odaálltam a Williams garázsába, és mindenki előtt elismertem, hogy hibáztam. Senna odajött, a vállamra tette a kezét, és éreztem, hogy a következő versenyhétvégén jobb szemmel néz rám.”

Häkkinen szerint Räikkönent kezdi összeroppantani a nyomás, ami Sebastian Vettel csapattársaként nehezedik rá.

„Kimi nehéz helyzetbe került, bosszantotta, hogy a csapattársa már megint előtte van, ő is ott akart állni a dobogón” – mondta Häkkinen, akivel Niki Lauda is egyetértett.

„Räikkönen nagyon akar, de Vettel egyszerűen elsöpri. És már annyira görcsöl, hogy önmagát is képes elsöpörni, most éppen a Bottasszal történt ütközéssel. Nem volt klasszisteljesítmény” – mondta Lauda.

HÄKKINEN ÉS SENNA ESETE

RÄIKKÖNEN ÉS BOTTAS ESETE

Legfrissebb hírek

Formula–1: a Williams kihasználja az egy hónapos kényszerszünetet

F1
Tegnap, 21:05

Godzilla is ott lesz a Japán Nagydíjon: különleges autófényezést mutatott be a Haas – képek

F1
Tegnap, 13:11

A Racing Bulls egyedi dizájnt használ a Japán Nagydíjon – képek

F1
2026.03.21. 15:07

Azonnali hatállyal távozik az Audi csapatfőnöke – hivatalos

F1
2026.03.20. 16:31

Lapaj fent játszik tovább – Tóth Anita emlékezik Dávid Sándorra

Egyéb egyéni
2026.03.18. 11:17

Antonelli bravúrja – 87 éve nem látott ilyet a Grand Prix-versenyzés

F1
2026.03.17. 14:04

„Néha a frászt hozták rám” – Vassuer nem tartotta volna igazságosnak, ha leállítja Hamiltont és Leclerc-t

F1
2026.03.16. 13:02

Alonso egy kör alatt 5 helyet vesztett, integetett Péreznek, majd feladta a kínai versenyt

F1
2026.03.16. 12:27
Ezek is érdekelhetik