Megyeri ismét hibátlan volt, az Olympiakosz győzött

2012.03.08. 21:01
Salvio kétszer is betalált a Besiktasnak (Fotó: Reuters)
Az Atlético Madrid kiválóan kezdte az Európa-liga nyolcaddöntőjét: 3–1-re győzött a Besiktas ellen hazai pályán. Megyeri Balázs nagyszerű sorozata tovább tart: a magyar kapus ismét hibátlanul védte az Olympiakosz kapuját, a görög csapat pedig 1–0-ra győzött a Metaliszt ellen Harkivban. A Twente Luuk de Jong tizenegyesgóljával ugyancsak 1–0-ra nyert a Schalke ellen otthon. A Valencia hazai pályán 4–2-re nyert a PSV Eindhoven ellen, míg az AZ szintén otthon 2–0-ra megverte az Udinesét. A Hannover 2–2-es döntetlent játszott a Standard Liege otthonában.

METALISZT–OLYMPIAKOSZ

A Metaliszt–Olympiakosz találkozón az európai kupaporondon utolsó magyarként érdekelt Megyeri Balázs is szerepet kapott, s 740 percesre növelte kapott gól nélküli szériáját.

Megyeri Balázs a Rubin Kazany elleni első meccsen kapott piros lapját követő eltiltását letöltve kapott ismét lehetőséget a nemzetközi porondon. Az első félidőben az Olympiakosz nem engedte kibontakozni a harkiviakat, akik hiába játszottak mezőnyfölényben, nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A kósza kapura lövéseket Megyeri hárítani tudta, a beíveléseknél akadt egy-két bizonytalanságánál pedig kisegítették a társak. A szünet előtt hatalmas kakaskodás támadt az oldalvonal mellett, a tömegjelenet végén Vad István a görögöktől a svéd Olof Mellbergnek, az ukránoktól a szenegáli Papa Gueyének adott sárga lapot.

Öt perccel a fordulás után Megyeri kapott gól nélküli időszaka elérte a 700 percet, s ugyanekkor vezetést szerzett az Olympiakosz. Egy bal oldalról beívelt labdát Rafik Dzsebbur Alekszandr Gordianovot megelőzve felfejelt a lebegőbe, a visszaeső labdát a spanyol David Fuster az öt és felesről estében a kapuba lőtte. 0–1

A Metaliszt felpörgött a gól után, de a görög védelem és Megyeri is határozott volt. A tehetetlenség miatt feldühödött ukránoktól a hajrában Vad kiállította a Jannisz Maniatiszra páros lábbal rácsúszó Edmart, így a hazai csapat tíz emberrel fejezte be a találkozót.

Az Olympiakosz a Rubin Kazany után a Metaliszt otthonában is előnyt szerzett az első mérkőzésen. Zsinórban a kilencedik tétmérkőzését is kapott gól nélkül letudva pedig hatalmas lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé.

ATLÉTICO MADRID–BESIKTAS

Az Atlético Madrid jól kezdte a Besiktas elleni mérkőzést, és Radamel Falcao előtt több lehetőség is adódott, de végül Eduardo Salvio szerzett vezetést a 24. percben.

Az argentin szélső jól vette át Koke hosszú indítását a jobb szélen, majd nagyszerű csellel vitte el a labdát a védő mellett, és a kapus keze mellett a kapuba lőtt. 1–0

Két perccel később Filipe Luis majdnem megszerezte a hazaiak második gólját, de végül Salvio volt ismét eredményes a 27. percben. Ismét Kokétól kapott nagyszerű labdát, és gyönyörűen emelt át azt Cenk Gönen kapuson. 2–0

Ezzel azonban nem ért véget a madridi gólgyártás: a 37. percben Adrián López cselezgetett a tizenhatos előterében, majd két védőt becsapva kapura tört, és a léc alá bombázta a labdát. 3–0

A szünet után aztán szépített a Besiktas. Éppen az Atlético Madrid korábbi játékosa, Simao Sabrosa volt eredményes, aki egy szöglet után kipattanó labdát vágott nagyszerűen a léc alá a tizenhatos vonalának környékéről. 3–1

Több találat már nem született a meccsen, így a madridiak kétgólos előnnyel készülhetnek a törökországi visszavágóra.

TWENTE–SCHALKE

A Twente kezdte jobban a mérkőzést, és a 10. percben Timo Hildebrandnak kellett védenie Luuk de Jong fejesét, aki Tim Cornelisse beadása után bólintott kapura.

A 24. percben azonban már a Schalke előtt adódott nagy lehetőség. A német csapat szépen építette fel a támadását, majd Jermaine Jones került helyzetbe a tizenhatoson belül, de a lövése a kapu fölé ment.

Az első félidőben egyik csapat sem tudott igazán veszélyesen játszani, nagy helyzetet egyik együttes sem alakított ki.

A 60. percben aztán nehéz helyzetbe került a Schalke, miután Luuk de Jong lépett ki a tizenhatoson belül, majd elesett Joël Matip mellett, és a játékvezető piros lapot adott a német védőnek, valamint tizenegyest ítélt – De Jong pedig értékesítette a büntetőt. 1–0

A hazaiak próbálkoztak újabb gólt szerezni emberelőnyben, de nem tudták bevenni a Schalke kapuját, így a holland csapat egygólos előnyben várhatja a visszavágót.

VALENCIA–PSV

A Valencia kiválóan kezdte a PSV elleni mérkőzést, és tizenhárom perc elteltével már kétgólos előnyt szerzett a Mestallában.

A 11. percben Pablo Piatti cselezgetett a vendégek tizenhatosának bal oldalánál, majd becsapva védőjét középre ívelte a labdát, és a hosszú oldalon érkező Víctor Ruíz a bal kapufa mellett gólt fejelt. 1–0

Két perccel később Antonio Barragán tört be nagyszerűen a PSV tizenhatosán belülre, majd középre passzolta a labdát, ahol Roberto Soldado belepöccintett, és a labda a vendégek kapujában kötött ki. 2–0

A 43. percben a játékvezető büntetőt ítélt a Valencia javára, miután Kevin Strootman összekoccintotta Jonas lábát. A tizenegyest Soldado magabiztosan értékesítette. 3–0

Az 56. percben az első találatnál gólpasszt adó Pablo Piatti is betalált. Daniel Parejo nagyszerűen indította, így egyedül vezethette Andreas Isaksson kapusra a labdát, és a kapuba lőtt. 4–0

A 83. percben a bíró tizenegyest ítélt Kevin Strootman javára Jérémy Mathieu belépője után, és Ola Toivonen a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 4–1

A 90. percben aztán a PSV ismét betalált: Zakaria Labyad ívelte be a labdát a jobb oldalról, és a hosszú oldalon érkező Georginio Wijnaldum a kapuba lőtt. 4–2

Ezzel az eindhoveniek a gyenge kezdés ellenére elérték, hogy még legyen esélyük a továbbjutásra a hazai visszavágón.

AZ–UDINESE

Sokáig nem született gól az AZ és az Udinese mérkőzésén, majd a 63. percben előnybe kerültek a hazaiak.

Maarten Martens tette ki a labdát a jobb oldalon elrobogó Jozy Altidore-nak, aki középre ívelt, és Martens az olasz csapat kapujába fejelt. 1–0

A 84. percben aztán ismét betalált az AZ. Ismét Altidore adta középre a labdát, és bár Brett Holman nem tudta eltalálni középen, a labda Erik Falkenburg elé került, aki a kapuba lőtt. 2–0

Több találat már nem született, így az AZ kétgólos előnyt szerzett az olaszországi visszavágóra.

STANDARD LIEGE–HANNOVER

A Hannover nem sok helyzetet alakított ki a Standard Liege elleni találkozó elején, de a 22. percben mégis vezetést szerzett, miután a játékvezető büntetőt ítélt a javára, és Lars Stindl magabiztosan lőtt Sinan Bolat kapujába. 0–1

Nem örülhettek sokáig azonban a vendégek, mivel a belga csapat gyorsan fordított. A 27. percben Mohamed Tchité vitte el a labdát a jobb oldalon, majd kiválóan adott be, és a középen helyezkedő Yoni Buyens a kapuba passzolt. 1–1

Három perccel később aztán az előbb még gólpasszt adó Tchité is betalált: jobb oldali szöglet után kiválóan ugrott fel fejelni, és a kapuba csúsztatta a labdát. 2–1

Az 56. percben aztán egyenlített a Hannover. Lars Stindl adott kiváló labdát Mame Dioufnak, akinek már csak be kellett gurítania azt az üres kapuba. 2–2

Több gól nem született, így még semmi sem dőlt el az első meccsen.