Kovács Péter: Készen állunk, hogy legyőzzük a DVSC-t

2013.07.25. 11:08
Az első meccsen Kovács Péter a hosszabbításban szerezte meg a norvégok egyenlítő gólját (Fotó: MTI)
Nem kockáztatunk, ha azt állítjuk, hogy a nemzetközi porondon még versenyben levő két magyar együttes közül a Debrecennek van nagyobb esélye a továbbjutásra. A Loki döntetlent (2–2) játszott a Strömsgodset otthonában az Európa-liga második selejtezőkörében, miközben a Honvéd kikapott idegenben a Vojvodinától (2–0).

A debreceniek számára az első mérkőzésen elért eredményen kívül az is bizakodásra adhat okot, hogy Czvitkovics Péter, Szakály Péter és Zsidai László is felépült, s a klub honlapja szerint játékra jelentkezik a csütörtöki visszavágón, ahogy Mészáros Norbertre is számíthat Kondás Elemér vezetőedző. Ugyanakkor Pölöskey Péter, Joël Damahou és Igor Morozov kihagyja a találkozót.

A norvégoknál Lars-Christopher Vilsvik és Muhamed Keita nem bevethető, viszont sérülése után visszatérhet az első számú kapus, Adam Larsen Kwarasey.

„Remek hangulatban, optimistán készültünk a nyíregyházi visszavágóra, jó esélyünk van a továbbjutásra – mondta a Strömsgodset csatára, Kovács Péter, aki az odavágón a 93. percben egyenlített. – Az első találkozót kielemeztük, s néhány apróságra felhívta a figyelmünket a vezetőedző. A legfontosabb, hogy stabilan védekezzünk, ne legyenek helyezkedési hibáink. Az első mérkőzésen túl sok helyzetet dolgozott ki a Debrecen, amit most nem hagyhatunk. A statisztikusunk nyolcat számolt össze, míg máskor két-három helyzetet engedünk az ellenfélnek. Ez nemcsak a mi hibánk, hanem a DVSC érdeme is."

Kovács Péterék nem sokat pihentek a visszavágó előtt, gőzerővel készültek a Loki ellen.

„A Debrecent szombaton kielemeztük, s vasárnap, hétfőn és kedden is edzettünk – tette hozzá a harmincöt éves futballista. – Norvégiából szerda reggel indultunk útnak, este meccsidőben gyakoroltunk, csütörtök délelőttre pedig még egy könnyed, átmozgató edzés került. Készen állunk, hogy legyőzzük a DVSC-t, ám ehhez az kell, hogy gólt szerezzünk. Lehet, hogy sokan tőlem várják, de ez csapatjáték. Hogy helyzetbe kerüljek, ahhoz a többiek is kellenek."

Helyzetbe kerülni a kispestieknek is muszáj – s a lehetőségekből legalább két gólt szerezni.

Az első mérkőzésen már a huszonegyedik percben emberelőnybe kerülő, ezt az óriási lehetőséget azonban kihasználni képtelen, harmatgyenge támadójátékú Budapest Honvédnak sokkal jobb teljesítményre lenne szüksége a továbbjutáshoz.

Segítség lehet a kispestieknek, hogy letöltötte három mérkőzésre szóló eltiltását Vernes Richárd, így a fővárosiak huszonegy esztendős szélső támadója minden bizonnyal pályára lép csütörtökön, ráadásul sérültek sem nehezítik Marco Rossi vezetőedző munkáját.

Az odavágó alapján leginkább Aboubakar Oumaroura, a 26 esztendős csatárra kell figyelni, hiszen az alacsony kameruni hihetetlenül gyors – ha a hazai együttes túlságosan kitámad, a Vojvodina kontrái rendkívül veszélyesek lehetnek.

Ahogy az újvidékiek egy hete, harminc évvel ezelőtt a Lárisza is 2–0-ra verte meg hazai pályán a Honvédot. Három évtizede, 1983. szeptember 28-án a visszavágón 3–0-ra győzött a Honvéd a görög csapat ellen, s végül továbbjutott az UEFA-kupa következő körébe. Komora Imre együttesét aznap Dajka László repítette, aki mesterhármast szerzett – fejjel.

„Szó sem lehetett arról, hogy feladjuk – elevenítette fel az emlékeket a Honvéd korábbi kedvence. – Hazai pályán mi voltunk az esélyesek, ráadásul a védelmünk fantasztikusan szerepelt akkoriban, tíz-tizenkét gólt kaptunk egy szezonban. A szünetig nem esett találat, de nem kezdtünk el görcsölni, azt mondtuk az öltözőben, hogy bárki ellen képesek vagyunk egy félidő alatt két gólt szerezni. Húsz perccel a lefújás előtt már le is dolgoztuk a hátrányunkat. Hiába nyomtunk utána, nem lett meg a harmadik, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben a mentális előny nálunk volt, a mérkőzés pedig a kezünkben. Öt perccel a vége előtt harmadszor is a kapuba fejeltem, a »kicsi a rakás« alján pedig majdnem megfulladtam..."

Hogy miben bízhat ezúttal a Honvéd?

„Az első mérkőzést látva nincs veszve semmi – mondja Dajka László. – Feljebb kell tolni a védelmet, s támadni kell, persze nem ész nélkül."

EURÓPA-LIGA, MÁSODIK SELEJTEZŐKÖR
VISSZAVÁGÓK
(Zárójelben az első mérkőzések eredményét tüntettük fel)
17.00:
Milsami Orhei (moldovai)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) (1–1)
17.00: Trencín (szlovák)–IFK Göteborg (svéd) (0–0)
18.00: Rubin Kazany (orosz)–Jagodina (szerb) (3–2)
17.30: Piast Gliwice (lengyel)–Qarabag (azeri) (1–2)
17.30: Rudar Pljevlja (montenegrói)–Slask Wroclaw (lengyel) (0–4)
17.30: MSK Zilina (szlovák)–Olimpija Ljubljana (szlovén) (1–3)
17.45: FK Turnovo (macedón)–Hajduk Split (horvát) (1–2)
18.00: FK Aktobe (kazah)–Hödd (norvég) (0–1)
18.00: Csihura Szacshere (grúz)–Thun (svájci) (0–2)
18.00: FK Minszk (fehérorosz)–Valletta FC (máltai) (1–1)
18.00: Inter Bakı (azeri)–Tromsö (norvég) (0–2)
18.00: Jeunesse Esch (luxemburgi)–Ventspils (lett) (0–1)
18.00: Khazar Lankaran (azeri)–Maccabi Haifa (izraeli) (0–2)
18.00: Pjunyik Jereván (örmény)–Zalgiris Vilnius (litván) (0–2)
18.00: Sturm Graz (osztrák)–Breidablik (izlandi) (0–0)
19.00: Gefle (svéd)–Anorthoszisz (ciprusi) (0–3)
19.00: Häcken (svéd)–Sparta Praha (cseh) (2–2)
19.00: Hapoel Tel-Aviv (izraeli)–Beroe Sztara Zagora (bolgár) (4–1)
19.00: Slovan Liberec (cseh)–Skonto Riga (lett) (1–2)
19.00: Omonia Nicosia (ciprusi)–Astra Giurgiu (román) (1–1)
19.00: Pandurii (román)–Levadia Tallinn (észt) (0–0)
19.15: Dacia Chisinau (moldovai)–Csornomorec Odessza (ukrán) (0–2)
19.30: Botev Plovdiv (bolgár)–Zrinjski Mostar (boszniai) (1–1)
19.30: Senica (szlovák)–Mladoszt Podgorica (montenegrói) (2–2)
19.30: Utrecht (holland)–Differdange (luxemburgi) (1–2)
20.00: Lokomotiva Zagreb (horvát)–Dinamo Minszk (fehérorosz) (1–2)
20.00: Prestatyn Town (walesi)–NK Rijeka (horvát) (0–5)
20.00: Víkingur (feröeri)–Petrolul Ploiesti (román) (0–3)
20.15: AaB Aalborg (dán)–Dila Gori (grúz) (0–3)
20.30: DVSC-Teva (magyar)–Strömsgodset (norvég) (2–2) – Tv: Duna Tv, élőben az NSO-n!
20.30: Bp. Honvéd (magyar)–Vojvodina (szerb) (0–2) – Tv: m1, élőben az NSO-n!